Facebook Pixel

Криптовалюта Squid за мотивами серіалу «Гра в кальмара» виявилася шахрайством. Злочинці поцупили $3,38 млн

Анонімні торгаші, які стоять за криптовалютою Squid Game, офіційно закрили проєкт, заробивши близько $3,38 млн.

Про те, що це афера було зрозуміло спочатку за тим фактом, що інвестори могли купувати криптовалюту, але не могли продати її, повідомляє gizmodo.

Згідно з адресою контракту крипти, її придбали понад 40 тис. осіб. Згідно з сайтом CoinMarketCap, ціна криптовалюти SQUID досягла піку в $2861, а потім впала до 0. На момент написання вартість токена Squid становить $0,003441.

Telegram Logo

Вид крадіжки, коли творці криптовалюти швидко переводять у готівку свої монети, виснажуючи пул ліквідності з біржі, називається rug pull (стягнути плед).

Факти шахрайства з криптовалютою Squid

Squid від моменту появи вже мала низку червоних прапорців для стороннього спостерігача. Це вебсайт тритижневої давності, заповнений дивними орфографічними та граматичними помилками. Вебсайт, розміщений на SquidGame.cash, зник, як і всі інші соціальні мережі, створені шахраями.

До інших тривожних сигналів належить той факт, що канал Telegram SQUID, створений невідомими шахраями, не допускав коментарів від сторонніх. А обліковий запис Twitter не дозволяв нікому відповідати на повідомлення.

Але найбільшим тривожним сигналом було те, що жоден, хто купив монету, не міг її продати. Але це не завадило основним агентствам новин, таким як BBC, Yahoo News, Business Insider, Fortune і CNBC розгорнути хайп довкола шахрайського проєкту.

Це не перший і не останній випадок шахрайства у криптоіндустрії. Більше того, всі перераховані ознаки шахрайства і так відомі, але ніяк не призводять до розсудливості інвесторів.

Як не потрапити на гачок до шахраїв у криптпросторі

Якщо ви маєте намір купувати криптовалюту, найважливіше, на що потрібно звертати увагу, це не ціна. Перше, що потрібно з'ясувати, чи зможете ви продати монету після її купівлі.

Якщо ви не можете продати токен, який вам сподобався, як це сталося з Squid, не має значення, наскільки висока ціна. Так само, як не має значення, наскільки велике число хтось пише на рахунках у грі «Монополія».

Коментарі

Всі новини