Facebook Pixel

Персональні інвестиції: як купувати криптовалюту

Криптовалюту можна виробити (видобути), купити або отримати умовно безоплатно, тобто в обмін (як подяку) за певні дії.

Майнінг криптовалюти

Видобуток криптовалюти (майнінг) може проводитися в різні способи, але для цього завжди потрібні великі обчислювальні потужності. Зараз майнінгом у промислових масштабах займаються спеціалізовані компанії, що мають у своєму розпорядженні найпотужніші обчислювальні ферми. Але робити це можна й у домашніх умовах, щоправда, заробіток не буде великим.

Варіанти «домашнього» майнінгу:

 • на відеокарті (GPU);
 • браузерний (за допомогою сценаріїв JavaScript) – є спеціальні сайти, що надають такий функціонал;
 • на жорсткому диску (PoC) – так можна отримати лише деякі криптовалюти, але водночас не треба купувати обладнання й витрати електроенергії будуть невеликими;
 • на андроїд-смартфоні – потрібні застосунок-майнер і багато електроенергії. Ефективність такого майнінгу є низькою, а смартфон перегрівається і швидко зношується;
 • хмарний – потрібно сплатити частину майнінгових потужностей стороннього виробника (обрати тарифний план) і регулярно отримувати прибуток.

Купівля криптовалюти

Криптовалюти можна купити за звичайні (фіатні) гроші на криптовалютній біржі (їх зараз не менше як 500) або спеціалізованому обміннику. Вибір варіанта залежить від мети придбання цифрової валюти.

Якщо мета полягає в тому, щоб торгувати криптовалютою й часто використовувати її для різних угод, то купувати краще на біржі, де її можна зберігати.

Переваги такого способу:

 • можливість використати куплені монети для трейдингу;
 • захищеність інвесторів, оскільки найбільші криптобіржі здебільшого вже увійшли в правове поле;
 • можливість у будь-який момент перевести біткоїни в стейблкоїни (вони прив'язані до звичайних валют або фізичних товарів).

Якщо криптовалюту куплено для довгострокового інвестування і не використовуватимуть у найближчому майбутньому, то краще вивести її на так званий холодний гаманець.

Умовно безоплатне отримання криптовалюти

Усі ці варіанти є маркетинговими інструментами, за допомогою яких блокчейн-проєкти (постачальники криптовалют) намагаються залучити нових користувачів. Зазвичай призи є невеликими (еквівалент кількох доларів). Проте трапляються випадки, коли стартапи дарують десятки тисяч доларів у своїх монетах.

Як отримати криптовалюту безоплатно:

 • Airdrop (аірдроп) – це пряма безоплатна роздача криптовалюти. Зазвичай потрібно пройти реєстрацію і зробити пару нескладних дій (поставити лайк, написати коментар, зробити тестову транзакцію тощо);
 • крани. Так званий кран криптовалют – це сайт, де можна отримати криптовалюту безоплатно, виконуючи найпростіші завдання (перегляд рекламних матеріалів, введення капчі тощо). Приклади кранів: Freebitcoin, Satoshi Hero, AdBTC;
 • баунті – на відміну від аірдропа, де користувач виконує найпростіші дії, баунті-програми є комплексним набором завдань, які найчастіше виконуються впродовж тривалого часу й не один раз. Це може бути написання ознайомлювальних статей, зйомка оглядів і навчальних відео, лайки та репости в соціальних мережах;
 • онлайн-ігри – криптовалюта заробляється в процесі гри. Приклади таких ігор: Bitcoin Bounty Hunt, Bitcoin Pop, Bitcoin Solitaire.

Подібних варіантів дуже багато. Наприклад, спільний освітній проєкт Coinmarketcap earn біржі Binance та аналітичного сервісу Coinmarketcap дає змогу безоплатно отримати криптовалюту за вивчення нових проєктів.

Механізм cнапшот підходить тим, у кого вже є криптовалюта. Його суть полягає в тому, що іноді проєкти надають можливість отримати криптовалюту як винагороду за тримання певних токенів (монет).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉