Facebook Pixel

Чому варто інвестувати в інновації під час війни

Андрій Балєв
керівник R&D відділу компанії «Сентравіс»

Коли трапляються такі трагічні події, як повномасштабна війна, один із перших очевидних кроків для компанії – скоротити витрати.

Які статті зазвичай йдуть «під ніж»? Маркетинг, інновації, освіта. Тобто те, що начебто не приносить гроші «тут і зараз».

Однак не завжди рішення, які лежать на поверхні, приносять результат. У нас в компанії «Сентравіс» особливе ставлення до інновацій. Це душа нашої справи. Тому навіть війна не зламала планів. Ми не зупинили процес R&D і отримали гарний результат. Розповім, який саме.

Які зміни спричинила війна в компанії «Сентравіс»

У 2022-му році ми планували реалізувати 15 проєктів. Всі вони були пов’язані з розробкою нових технологій виробництва безшовних труб та інноваційних продуктів для різноманітних сегментів промисловості (аерокосмічна, автомобільна, «зелена» енергетика, хімічна промисловість та ін.).

Все йшло за планом до 24 лютого, аж поки не розпочалася війна. Спочатку був шок. Якийсь час ми витратили на адаптацію і допомогу працівникам. Але з березня відновили активну роботу і більше сфокусувалися на розробці нестандартних рішень для підтримки циклічності виробництва та збереження ліквідності компанії.

Крім роботи над поточними проектами перед R&D відділом поставили завдання – допомогти оптимізувати виробничу собівартість та підвищити продуктивність виробництва при збереженні високої якості продукції, до якої звикли наші клієнти.

У першому півріччі багато часу пішло саме на це. Результат: «народження» низки нових рішень, зокрема, розробки енергоощадної технології термічної обробки труб проміжних та готових розмірів. Ця нова технологія дозволяє до 4-х разів (залежно від сортаменту) підвищити продуктивність виробництва. Розробка є адаптивною та може бути впроваджена на інших підприємствах, де є процес термічної обробки.

Рано чи пізно ми б все одно знайшли це рішення, але війна помітно пришвидшила всі процеси. Ще в березні-квітні передбачали, що можуть виникнути проблеми, пов'язані з енергопостачанням. Тож початок масових обстрілів у жовтні 2022 року не застав нас повністю зненацька. До цього часу ми зуміли стати більш енергоощадними – саме завдяки впровадженню подібних комплексних рішень.

Ще один мега важливий результат R&D – успішна робота з клієнтами через активний sales engineering, що забезпечує підвищення % нових високомаржинальних замовлень у портфелі компанії.

Безшовні нержавіючі труби на ринку трубної промисловості – як «Феррарі» у світі автомобілів. Для кожного клієнта ми шукаємо індивідуальне рішення відповідно до його потреб та умов експлуатації готового виробу, забезпечуючи додаткові переваги замовнику в його бізнесі.

Наприклад, одна з наших останніх розробок пов’язана з надпластичним матеріалом для виробів гідравлічних вузлів, виготовлених з труб інструментального сортаменту. Зокрема, труби з зовнішнім діаметром 12 мм та товщиною стінки 1 мм, які працюють в умовах надвисокого тиску та водночас повинні мати підвищений ресурс пластичності при деформації.

Інший приклад – розробка матеріалу, що забезпечує підвищену в декілька разів корозійну стійкість в порівнянні з аналогічними марками, що використовуються ринком нержавіючої продукції сьогодні.

Застосування цього продукту в проектах хімічної промисловості дозволяє вдвічі скоротити витрати на заміну комплектів труб та їх комплектуючих.

Ці розробки покращили надійність готових виробів й допомогли нашим клієнтам успішно реалізувати свої проєкти. Але найголовніше – це створило додаткову цінність для наших замовників. Клієнт розуміє, що навіть під час війни ми дбаємо про високу якість продукту та інтереси замовника. Це додатковий аргумент на користь того, щоб працювати з нами та довіряти реалізовувати надсучасні та технологічні проєкти.

Загалом ми глибоко «пірнаємо» у бізнес наших клієнтів. Намагаємося з’ясувати його особливості і запропонувати найкраще рішення – виготовляємо безшовну трубу з урахуванням того, як, скільки і за яких умов вона експлуатуватиметься. Тобто, підхід «продали і забули» – не про нас. Кожен із клієнтів стає важливою, невід'ємною складовою частиною компанії. Після відвантаження продукції ми не забуваємо про клієнтів і надаємо технічну підтримку та консультації протягом усього життєвого циклу готового виробу.

Що стало можливим завдяки інноваціям в компанії «Сентравіс»

Висновки, до яких ми прийшли до війни і ще більше переконалися під час подій 2022 року полягають у тому, що завдяки інноваціям всі ми:

  • зможемо побудувати сучасне виробництво і вчасно його модернізувати, а якщо потрібно – швидко адаптуватися до нових умов;
  • будемо здатні запропонувати конкурентний технологічний продукт;
  • матимемо більше шансів на довгострокову співпрацю з клієнтами.

Інновації мають бути частиною ДНК компанії. Саме тому у 2023 році R&D відділ разом із суміжними підрозділами працює над реалізацією 17 проектів. Війна – не причина зупинитися і поставити все на паузу. Навпаки, це мотивація стати кращими і допомогти наблизити ПЕРЕМОГУ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора