«Розумні гроші» надають перевагу золоту!

фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

І літо добігає кінця, і сезон корпоративних результатів поступово видихається. Та й політичне життя стала менш насиченим. Хоча сказати, що все завмерло, теж не можна.


США і Китай продовжують перелаюватися. Трамп звинуватив Піднебесну в умисному поширенні COVID-19. Стверджує, що китайці могли все зупинити. Аж ні, вирішили американцям підкласти свиню.

Китайці й собі відповідають, що, мовляв, самі винні, і потрібно було вживати жорсткіших заходів, тоді б і вірус не ширився.

У вихідні невизначеності у відносинах супердержав лише додалося. Заплановані на суботу переговори між китайським віцепрем'єром Ліу Хе, американським торговельним представником Лайтхайзером і міністром фінансів Мнучіним щодо торгових взаємин не відбулися і були відкладені на невизначений час.

А в неділю на сторінках одного з центральних партійних видань голова китайського центрального банку Гуо звинуватив США в підриві основ світової фінансової стабільності.

І, чесно кажучи, у китайців є підстави так говорити. Зважаючи на домінуючу роль долара США в глобальній фінансовій системі, безпрецедентні обсяги надрукованих доларів можуть привести до дуже негативних наслідків.

Схоже, що такого ж сценарію побоюється і Уоррен Баффет. Ще кілька років тому великий інвестор публічно заявляв про те, що золото не має ніякої «практичної цінності» і з точки зору інвестицій не відповідає американському духу.

Він навіть якось написав, що «якби хтось глянув з Марса на те, як ми ставимося до блискучого металу», то залишився б цілком спантеличеним. Але все змінюється, і, схоже, погляди Баффета теж.

Як стало відомо в п'ятницю, минулого кварталу його компанія продала свою частку в Goldman Sachs, частину своїх акцій у Wells Fargo та JPMorgan Chase і купила акції золотодобувної компанії Barrick Gold на $563 млн.

Виходить, що віра Баффета в золото зараз сильніша, ніж у банки, які традиційно вважаються основою американської економіки.

Тож у прихильників інвестицій у дорогоцінні метали, крім об'єктивних аргументів — друкування грошей, низькі ставки, економічна невизначеність, — з'явився і суб'єктивний.

Відчуття того, що ти з «великими» в одному човні, додає впевненості та заспокоює.

На політичному фронті цього тижня особливої активності не очікується. Напевно, найголовніша подія — це Конвенція демократичної партії США, на якій Джо Байден буде офіційно номінований кандидатом на пост президента США в компанії з Камалою Харріс, яка претендує на посаду віцепрезидента.

Важлива подія, але нічого несподіваного, і на ринки навряд чи якось вплине.

Що могло б вплинути, так це рішення про новий пакет фінансової допомоги. Але американські законодавці у відпустці до середини вересня, і ніякої інформації про переговори не надходило ось уже протягом цілого тижня.

Із запланованих новин цього тижня нас чекають звіти найбільших роздрібних компаній, включно з Target, Walmart, Home Depot і Lowe's, що допоможе оцінити настрої американських споживачів.

Також буде оприлюднено багато важливої інформації про ринок житлової нерухомості — ще один важливий індикатор стану справ в американській економіці.

А на закуску — протоколи липневого засідання Комітету ФРС з монетарної політики. Нічого доленосного, але цікаво...

Але, певно, для американського ринку відсутність поганих новин — це хороші новини. S&P 500 не вистачає лише 1% до історичного максимуму, досягнутого в лютому, а в ході торгів минулого тижня індекс піднімався навіть вище за цю позначку.

Багато інвестиційних банків намагаються спіймати хвилю і дають оптимістичні прогнози. Так, Goldman Sachs підвищив орієнтир щодо S&P 500 до 3,600 (в надії на відродження економічного зростання й успіхи у винайденні вакцини).

Про ризики багато хто воліє мовчати, хоча з кожним днем їх стає все більше: охолодження у відносинах з Китаєм, президентські вибори у США, рекордне безробіття та багато чого іншого, список довгий.

Але найцікавіше те, що ринку в його нинішньому стані просто наплювати на ризики, про що яскраво свідчить оцінка S&P 500: форвардна P/E (відношення ціни до прибутку) на рівні 22, що значно перевищує середні показники.

Ейфорія триває. Але, як показують дії Баффета, «розумні гроші» надають перевагу золоту!

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора