«Розумні гроші» надають перевагу золоту!

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

І літо добігає кінця, і сезон корпоративних результатів поступово видихається. Та й політичне життя стала менш насиченим. Хоча сказати, що все завмерло, теж не можна.


США і Китай продовжують перелаюватися. Трамп звинуватив Піднебесну в умисному поширенні COVID-19. Стверджує, що китайці могли все зупинити. Аж ні, вирішили американцям підкласти свиню.

Китайці й собі відповідають, що, мовляв, самі винні, і потрібно було вживати жорсткіших заходів, тоді б і вірус не ширився.

Telegram Logo

У вихідні невизначеності у відносинах супердержав лише додалося. Заплановані на суботу переговори між китайським віцепрем'єром Ліу Хе, американським торговельним представником Лайтхайзером і міністром фінансів Мнучіним щодо торгових взаємин не відбулися і були відкладені на невизначений час.

А в неділю на сторінках одного з центральних партійних видань голова китайського центрального банку Гуо звинуватив США в підриві основ світової фінансової стабільності.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

І, чесно кажучи, у китайців є підстави так говорити. Зважаючи на домінуючу роль долара США в глобальній фінансовій системі, безпрецедентні обсяги надрукованих доларів можуть привести до дуже негативних наслідків.

Схоже, що такого ж сценарію побоюється і Уоррен Баффет. Ще кілька років тому великий інвестор публічно заявляв про те, що золото не має ніякої «практичної цінності» і з точки зору інвестицій не відповідає американському духу.

Він навіть якось написав, що «якби хтось глянув з Марса на те, як ми ставимося до блискучого металу», то залишився б цілком спантеличеним. Але все змінюється, і, схоже, погляди Баффета теж.

Як стало відомо в п'ятницю, минулого кварталу його компанія продала свою частку в Goldman Sachs, частину своїх акцій у Wells Fargo та JPMorgan Chase і купила акції золотодобувної компанії Barrick Gold на $563 млн.

Виходить, що віра Баффета в золото зараз сильніша, ніж у банки, які традиційно вважаються основою американської економіки.

Тож у прихильників інвестицій у дорогоцінні метали, крім об'єктивних аргументів — друкування грошей, низькі ставки, економічна невизначеність, — з'явився і суб'єктивний.

Відчуття того, що ти з «великими» в одному човні, додає впевненості та заспокоює.

На політичному фронті цього тижня особливої активності не очікується. Напевно, найголовніша подія — це Конвенція демократичної партії США, на якій Джо Байден буде офіційно номінований кандидатом на пост президента США в компанії з Камалою Харріс, яка претендує на посаду віцепрезидента.

Важлива подія, але нічого несподіваного, і на ринки навряд чи якось вплине.

Що могло б вплинути, так це рішення про новий пакет фінансової допомоги. Але американські законодавці у відпустці до середини вересня, і ніякої інформації про переговори не надходило ось уже протягом цілого тижня.

Із запланованих новин цього тижня нас чекають звіти найбільших роздрібних компаній, включно з Target, Walmart, Home Depot і Lowe's, що допоможе оцінити настрої американських споживачів.

Також буде оприлюднено багато важливої інформації про ринок житлової нерухомості — ще один важливий індикатор стану справ в американській економіці.

А на закуску — протоколи липневого засідання Комітету ФРС з монетарної політики. Нічого доленосного, але цікаво...

Але, певно, для американського ринку відсутність поганих новин — це хороші новини. S&P 500 не вистачає лише 1% до історичного максимуму, досягнутого в лютому, а в ході торгів минулого тижня індекс піднімався навіть вище за цю позначку.

Багато інвестиційних банків намагаються спіймати хвилю і дають оптимістичні прогнози. Так, Goldman Sachs підвищив орієнтир щодо S&P 500 до 3,600 (в надії на відродження економічного зростання й успіхи у винайденні вакцини).

Про ризики багато хто воліє мовчати, хоча з кожним днем їх стає все більше: охолодження у відносинах з Китаєм, президентські вибори у США, рекордне безробіття та багато чого іншого, список довгий.

Але найцікавіше те, що ринку в його нинішньому стані просто наплювати на ризики, про що яскраво свідчить оцінка S&P 500: форвардна P/E (відношення ціни до прибутку) на рівні 22, що значно перевищує середні показники.

Ейфорія триває. Але, як показують дії Баффета, «розумні гроші» надають перевагу золоту!

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини