Facebook Pixel

Нафта знову падає на тлі похмурих перспектив відновлення світової економіки — S & P Global Platts

Ф'ючерси на сиру нафту впали через хвилю звітів по економічній перспективі, які показали більш повільне відновлення попиту на нафтопродукти і невгамовну пандемію Covid-19.

Ведмежий трнед зберігався згідно з прогнозами нижчого, ніж очікувалося, світового попиту. Більш того, альянс ОПЕК + збільшує видобуток, а видобувачі сланцевої нафти в США скасовують скорочення, відзначають S&P Global Platts.

Вересневий ф'ючерс WTI на NYMEX впала до $42,01 за барель, а жовтнева Brent подешевшала до $44,85 за барель. З кінця червня ціни на сиру нафту залишаються в жорсткому діапазоні.

«Ціни на нафту застрягли в режимі кінця літа, оскільки відновлення світової економіки демонструє ознаки уповільнення», — сказав Едвард Мойя (Edward Moya), старший аналітик ринку OANDA.

За його словами, відновлення Китаю йде нерівномірно, а перспективи США погіршуються через масштабне безробіття. При цьому неефективний Конгрес не може надати таку необхідну допомогу економіці.

Світовий попит і зберігання

Міжнародне енергетичне агентство також знизило оцінку світового попиту на нафту в 2020 і 2021 роках. За їхніми прогнозами в 2020 році попит буде 91,95 млн барелів на день, що 8,1 млн барелів на добу нижче рівня 2019 року.

Попит на авіагас в Північній Америці залишався приблизно на 40% нижче рівня до пандемії. Також була знижена оцінка попиту на паливо для автомобільного транспорту, особливо на бензин.

Також існує проблема зберігання сотень мільйонів барелів сирої нафти і палива в танкерах, які були перетворені в морські сховища. Максимальний обсяг зберігання нафти і нафтопродуктів в плавучих сховищах 30 червня досяг близько 380 млн барелів.

«При поточних тенденціях попиту і пропозиції ми бачимо, що ціни не зможуть досягти подальшого стійкого зростання протягом декількох місяців — до тих пір, поки дефіцит пропозиції не повернеться протягом останнього кварталу року», — сказала аналітик нафтових ринків Rystad Energy Паола Родрігес-Масіу (Paola Rodriguez-Masiu).

Стан видобутку США

Видобуток нафти в США впав з історичного максимуму майже в 13 млн барелів на день до пандемії до 10 млн барелів на день в середині травня. За останніми оцінками EIA, видобуток в США за тиждень, що закінчився 7 серпня, склав в середньому 10,7 млн барелів на добу.

Однак Rystad Energy заявив, що більшість наземних операторів США відновлять майже всі обсяги зупиненого видобутку нафти до кінця вересня.

Великі втрати в США викликані значним скороченням кількості бурових установок для видобутку нафти і газу. За тиждень, що закінчився 12 серпня, їх кількість була відносно стабільною і склала 288. Але це набагато менше, ніж рік тому, коли в роботі було більше 900 бурових установок.

Подякувати 🎉