Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Стрімке зміцнення гривні. Причини та наслідки

Курс гривні зміцнюється на Міжбанку другу сесію поспіль на тлі розпродажу валюти великими платниками податків.

Курс української гривні ще зміцнився, пробивши психологічну позначку 27,5 грн за долар США, і піднявся до рівня 27,33. Така динаміка спостерігається на тлі вчорашнього розпродажу валюти великими платниками податків — НАК «Нафтогаз» і аграріями, повідомив Андрій Шевчишин, керівник відділу аналітики групи компаній Forex Club.

«Вважаємо, що така тенденція тимчасова, і долар відновить свої позиції в недалекому майбутньому, оскільки ситуативним зміцненням гривні скористаються імпортери, нерезиденти й інвестори, що виводять дивіденди», — вважає аналітик.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Варто врахувати, що зміцнення гривні знижує можливості експортерів і скорочує надходження до бюджету. Уряд навряд чи це терпітиме.

Є і позитивні наслідки. Зміцнення гривні вельми доречне, оскільки вже у вересні Україна планує направити близько $2,1 млрд на погашення держборгу. Для майбутньої виплати вже акумульовано достатньо фінансового ресурсу.

Вересневі боргові платежі будуть останніми великими цьогоріч. У жовтні — грудні навантаження за борговими виплатами буде помірним і посильним.

Нагадаємо, що обсяг заборгованості України на кінець липня становив близько $85 млрд. З цієї суми на зовнішній борг припадає $42 млрд.

Розмір боргу, найвірогідніше, зростатиме і далі, оскільки цього року потрібно буде профінансувати дефіцит держбюджету обсягом 7,5% ВВП.

«Ймовірно, зараз національна валюта отримала імпульс до зростання, але сили продавців буде вичерпано, тож, напевно, долар втримається на позначці 27,25 грн за долар, після чого відновлюватиметься до 27,5 грн і далі», — прогнозує Андрій Шевчишин.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини