Facebook Pixel

Яким буде курс долара в Україні: прогноз на серпень

Упродовж останніх декількох тижнів вартість долара на міжбанку стрімко зросла. Це спричинено зміною керівника Національного банку та розмовами політиків про те, що гривню потрібно девальвувати. Так, упродовж липня курс з 26,6 грн зріс майже до 28 грн за долар.

The Page опитало фінансистів і з'ясувало, наскільки довгостроковими є такі показники, які чинники впливатимуть на курс валют у серпні, на якому рівні він буде наступного місяця та чи варто зараз купувати долари.

Які чинники вплинуть на курс долара в серпні?

У літній період національна валюта традиційно зміцнюється, оскільки експорт переважає над імпортом. Цей період є сприятливим для гривні, пояснює керуючий партнер компанії «Атлант Фінанс» Юрій Нетесаний.

Однак, за його словами, завжди є непередбачувані фактори. Так, у липні роль таких факторів зіграли відставка глави Нацбанку (НБУ) та ряд політичних заяв, які створили певний ажіотаж на ринку. Через це курс зріс майже до 28 грн за долар, хоча явних економічних причин для такого зростання не було.

«Тому логічно очікувати, що ці фундаментальні події найближчим часом себе вичерпають, і котирування повернуться до колишніх позицій», — зазначає експерт, додаючи, що основними факторами, які можуть вплинути на зміцнення або здешевлення гривні в серпні, можуть стати подібні політичні заяви та кадрові зміни у фінансовому блоці.

«Проте до кінця серпня — початку вересня економічних факторів, які б вплинули на девальвацію гривні, ми не очікуємо».

Юрій Нетесаний

Юрій Нетесаний

Партнер «Атлант-Фінанс»

З Нетесаним згоден і фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса. За його словами, щодо економіки курс є збалансованим, однак існує ймовірність побачити політичний тиск, як було упродовж останніх кількох тижнів.

Quote«Найбільш показовим чинником, який може вплинути на курс, є політичний. Тобто чи зміниться політика Національного банку і чи викличе це збільшення девальваційних та інфляційних очікувань», — зазначає він.

На думку члена ради НБУ Віталія Шапрана, та девальвація, яка спостерігалася в Україні під час зміни керівництва Нацбанку, мала більше психологічні ознаки.

«Літо – це традиційно спокійний час для української валюти. Фундаментальних факторів для істотної девальвації немає».

Віталій Шапран

Віталій Шапран

Член Ради НБУ

Facebook profile

За словами Шапрана, зараз в Україні спостерігається зворотна тенденція, яка сприяє зміцненню платіжного балансу, а саме:

  • ціни на традиційний український експорт продовжують триматися на відносно високому рівні (залізорудна сировина зараз торгується вище за $100 за тонну, упродовж останніх 12 місяців ціни на пшеницю зросли на 5-7%, водночас нафта – орієнтир для нашого традиційного енергетичного імпорту – коливається в діапазоні $40-45 за барель, тобто у досить низькому діапазоні упродовж останніх кількох років);
  • продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом;
  • допомога від Єврокомісії;
  • успішне розміщення євробондів.

«Гадаю, що невелика девальвація до 28 грн, яку ми зараз спостерігаємо, цілком здатна оживити експорт і дещо скоротити споживання імпорту. Стимулюючий ефект від девальвації зараз було ще підсилено й зростанням курсу євро до долара, що призвело до помітного подорожчання євро в гривнях і, очевидно, робить наш експорт до Європейського Союзу більш привабливим», — говорить Шапран, додаючи, що в умовах сприятливої кон'юнктури ринку владі не варто йти на ревальвацію. Українська економіка потребує стимулів для відновлення та зростання, а слабка девальвація, яка вже відбулася, — один із таких стимулів.

Проте варто відзначити, що, найімовірніше, учасники ринку в серпні активно стежитимуть за новинним фоном. Якщо потік не міститиме негативних новин, що стосуються фінансових ринків, як це трапилося на початку липня, то курс може повернутися до значень, які ми спостерігали на початку місяця, зазначає аналітик інвесткомпанії Concorde Capital Євгенія Ахтирко.

За її словами, в компанії очікують, що торговельний баланс і рахунок поточних операцій продовжать поліпшуватися, що також повинно протидіяти девальваційному тиску.

Яким буде курс долара в серпні?

В «Атлант-фінанс» у серпні очікують курс долара в середньозваженому діапазон 26,5-27,5 грн за долар. Водночас котирування можуть як опуститися до 26 грн, так і піднятися до 28 грн. Але такі стрибки якщо і будуть, то лише короткостроковими.

«Також на сьогодні нами математично змодельовано курс гривні в діапазоні 27-27,5 грн за долар, і, найвірогідніше, котирування більшу частину серпня перебуватимуть у цьому діапазоні».

Юрій Нетесаний

Юрій Нетесаний

Партнер «Атлант-Фінанс»

За словами Ахтирко, якщо Нацбанк штучно не послаблюватиме курс, викуповуючи великі обсяги валюти на ринку, то можна чекати, що курс у серпні перебуватиме в діапазоні 27-27,5 грн за долар.

Чи варто купувати долари?

«Зараз точно не варто купувати долари. Я б орієнтував читачів на курс нижче за 27 грн, скажімо, 26,5 або ще нижче. А щодо часових рамок, то, гадаю, потрібно орієнтуватися на 17-28 серпня», — резюмує Нетесаний.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉