У Національному банку України пояснили різке зростання курс долара, яке спостерігається в Україні протягом останніх двох тижнів. Заступник глави регулятора Дмитро Сологуб розповів, що упродовж останніх п'яти років в Україні відзначається плаваючий курс, і його коливання є природними.

«Вони відбуваються через різні фактори, часом — через коливання попиту та пропозиції валюти з боку експортерів та імпортерів, а іноді й через психологічний фактор».

Дмитро Сологуб
Заступник глави НБУ

Дмитро Сологуб
Заступник глави НБУ
За його словами, цього разу причина коливань — психологічна. Він навів приклад із заявою про відставку колишнього голови Нацбанку Якова Смолія, після чого регулятор змушений був вийти на ринок і продати $150 млн. Сологуб пояснив, що це також пов'язано з публічними заявами про те, що Україні потрібна девальвація та інше.
«Фундаментальних причин немає, навпаки, ситуація досить сприятлива. Коливання курсу пов'язане насамперед із заявами про те, що гривня слабшатиме», — додав заступник голови Нацбанку.
Контекст. Раніше голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев запропонував девальвувати гривню на 10%. Зважаючи на поточну ситуацію на валютному ринку, бажаний курс гривні до долара США має бути на рівні 30.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Цифрова безпека вимагає співпраці на всіх рівнях: Підсумки InfoSec Ukraine 2025 у Києві
Штучний інтелект під мікроскопом: чому прозорість і зрозумілість стають новими бізнес-імперативами
«Вчасно.Кращі» — відзнака компаній, що впевнено рухаються до цифрового майбутнього