Facebook Pixel

З карантину — на відпочинок. Хто першим відкриє свої кордони для туристів

Вікторія Біла
Співзасновниця туристичної компанії Chance Private Club, співорганізаторка туристичних виставок Deluxe Travel Market

Нині найбільш обговорюване у світі питання — коли закінчиться карантин? Друге за популярністю – коли відкриються кордони?


Якою б складною не була фінансова ситуація після відміни карантину, проте, коли з'явиться можливість, ми відразу полетимо відпочивати. Люди не можуть змиритися з тим, що їм заборонили пересування по світу.

Як ми знаємо, ніщо нас так не наповнює духом свободи та бунтарства, як заборони! Тому, я вважаю, зараз питання не в тому, чи полетимо ми відпочивати цього літа, а в тому, куди саме ми полетимо?

QuoteТуризм, як і все навколо, трансформується, перетворюється на новий формат, але ніколи не помре.

Туристична галузь завжди однією з перших реагує та страждає від різноманітних фінансових криз, неспокою у світі та, як ми зараз розуміємо, від вірусу COVID-19.

На кінець березня економічні втрати в секторі туризму перевищували вже $600 млн, а до кінця року вони можуть досягти $1 трлн.

Але разом з тим туризм – це одна з галузей, яка досить швидко відновлюється після кожної чергової кризи.

Попри те, що подорож – це продукт не першої необхідності, люди ніколи не перестануть літати у робочих справах, для відпочинку або відвідати друзів. Туризм, як і все навколо, трансформується, перетворюється на новий формат, але ніколи не помре.

Одне зрозуміло: відтепер подорожі супроводжуватимуться новими правилами і нормами, що, звісно, спочатку нас дуже бентежитиме. Так було після 11 вересня, коли в аеропортах ввели нові правила щодо обмеження перевезення рідин у ручній поклажі та посилений паспортний контроль.

Так було після терактів на заходах, коли ввели свої правила відвідування масових подій. Так буде і зараз – ми будемо чинити опір і фиркати, але з часом це увійде в норму.

Сьогодні туризм у всьому світі зіткнувся з проблемою глобального характеру: у найкоротші строки потрібно змінити практично всю систему, яка вибудовувалася впродовж десятиліть.

Всю туристичну галузь потрібно адаптувати під нові реалії. І доки весь світ причаївся вдома в очікуванні відкриття кордонів, представники галузі гостинності розробляють нові схеми, згідно з яким вони нас прийматимуть після закінчення карантину. Нині немає чітких відповідей, але є вже певне розуміння, чого нам варто очікувати.

Як працюватимуть зараз авіакомпанії? Деякі авіалінії вже розробили нові алгоритми, наприклад, AirAsia.

Гадаю, незабаром більшість перевізників розроблять плюс-мінус такі самі – з обов'язковим вимірюванням температури та мінімізацією контакту під час реєстрації.

Так, з-поміж правил наступні:

• будь ласка, приїжджайте в аеропорт заздалегідь – переважно за 3 години до вильоту, щоб було достатньо часу для усіх необхідних процесів;

• перевірка температури відбуватиметься на різних контрольно-пропускних пунктах, включно з виходом на посадку;

• соціальне дистанціювання здійснюватиметься за допомогою маркерів підлоги в зонах очікування, включно зі стійками реєстрації та кіосками;

• відкриють альтернативні стійки реєстрації, щоб зберегти соціальне дистанціювання;

• засоби для дезінфекції рук будуть доступними на всіх пунктах для гостей та персоналу;

• кабіни будуть дезінфікувати шляхом аерозольного розпилення перед відправленням усіх внутрішніх і міжнародних рейсів;

• переважатимуть безконтактна веб-реєстрація та мобільна реєстрація, щоб зменшити поверхневий і фізичний контакт під час реєстрації та посадки;

• відстань від пасажира до пасажира на борту стане більшою. У недавніх інструкціях Thai CAA зазначено, що літаки зможуть виконувати польоти лише з 50% загального пасажирського навантаження, тобто розсадження буде вільнішим;

перевірку температури проводитимуть перед прибуттям до тих пунктів призначення, де це є обов'язковим для в'їзду.

Нині кожна авіакомпанія має право вводити свої правила, щоб перешкоджати поширенню коронавірусу.

Так, авіакомпанія Emirates вже зараз, виконуючи польоти, проводить експрес-аналізи крові безпосередньо в аеропорту, що надалі цілком може стати частиною рутини під час польотів до певних країн.

Щодо готельного бізнесу, то є практично стовідсоткова ймовірність того, що системи All inclusive щонайменше цього року не буде.

Буфетні сніданки буде заміненіо на сніданки a la carte, і також введуть спеціальні бонуси для тих, хто замовляє сніданок у номер.

Ресторани постануть перед необхідністю переглянути своє завантаження та розмістити столи так, щоб не порушувати допустимі норми.

З пляжами поки що плутанина. Затамувавши подих, зараз усі спостерігають за Італією, яка практично щодня розглядає нові варіанти того, як проходитиме пляжний відпочинок цього сезону.

Кожен регіон пропонує свою систему — від онлайн-бронювання лежака на певний час до закритих пляжних кабін зі скляними стінками.

Повертаючись до питання, де ми відпочиватимемо цього літа, почну з того, що прийшов час вивчити курорти та готелі. Для тих, хто планує відпочивати в червні, найімовірніше, інших варіантів не буде. Але, звісно, завжди потрібно вірити у диво, як у казці зі щасливим кінцем!

Першими прийняти туристів із зарубіжних курортів можуть Хорватія, Чорногорія та Албанія. У цих країнах досить спокійна контрольована ситуація з COVID-19, і вони планують уже на початку літа відкривати кордони для іноземних туристів.

Великий плюс, що до цих країн українцям можна подорожувати автомобілем, через що в нинішній ситуації ці курорти ще більш привабливі та реальні.

З дня на день чекаємо гарних новин від Греції. За всіма прогнозами наприкінці травня вона відкриває готелі вже для внутрішнього туризму, а наприкінці червня – для іноземних громадян.

Крит також налаштований дуже оптимістично і заявляє про те, що на початку літа відчинить свої двері. Як і Португалія, яка не приховує того, що туризм – це величезна складова бюджету країни, і повністю втрачати цей показник там не планують.

QuoteХороша новина також від Сейшел – вони відкриваються вже з 1 травня.

Швейцарія вже почала вихід з карантину, готелі відкриваються для місцевих громадян. Враховуючи, що Швейцарія — це ще й бізнес-туризм, свої кордони під замком вони довго тримати не будуть.

Уряд Іспанії не планує зустрічати іноземних клієнтів до кінця 2020 року. Не поспішає відкривати кордони поки що Італія. Коли це станеться, місцева влада сказати не може. Але спілкування з місцевими представниками туристичного сегменту свідчить про те, що вони налаштовані на серпень місяць.

Хороша новина також від Сейшел – вони відкриваються вже з 1 травня. Звісно, долетіти туди регулярним авіасполученням з України поки що неможливо. Але раптом у вас є свій джет чи ви не проти взяти його в оренду – то є шанс провести залишок карантину на райських островах.

А от щодо всіма нами улюбленого Лазурного узбережжя Франції, як і щодо всієї Франції, поки що все залишається незрозумілим. План виходу країни з карантину обіцяють оприлюднити 29 квітня.

Цьогоріч очевидним трендом буде відпочинок на віллах або в апартаментах. Моя порада: не гайте часу та бронюйте вже зараз. Повірте, це саме робить вже велика кількість людей, а хороших варіантів для всіх не вистачить. У цій ситуації важливо заздалегідь обговорити гнучкий графік оплат і штрафних санкцій.

Це саме правило актуальне і для готелів. Уважно читайте контракти, особливо пункт про форс-мажори. Якщо ви робите замовлення через агентство, то вимагайте підтвердження оплати від готелю.

Звертайтеся до перевірених агентств або за рекомендацією до людей, яким довіряєте, – зараз не час телефонувати за оголошеннями.

І наостанок. Якщо ви чітко налаштовані на відпочинок, то саме зараз існує прекрасна можливість отримати масу додаткових бонусів!

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора