Facebook Pixel

Туреччина запропонувала свій варіант виходу індустрії туризму з карантину

У Туреччині сформували «дорожню карту» швидкого відновлення галузі туризму. За словами міністра туризму та культури Мехмета Ерсоя, вона з'явилася після переговорів уряду з готельєрами та іншими учасниками туристичного процесу, повідомив портал АТОР.

До кінця травня почнуть відкриватися готелі, які отримають «сертифікати здоров'я» та почнуть їх практичну реалізацію. По-перше, готелям доведеться задіяти тільки половину наявного номерного фонду.

«Шведського столу» або будь-якого іншого «відкритого буфету» не буде. Постояльців обслуговуватимуть за комплексним меню та стандартами, що більше схожі на сервіс «а ля карт».

У ресторанах готелів буде зменшено кількість столиків, щоб забезпечити правило соціальної дистанції. У перспективі подібні протоколи гігієнічної безпеки поширять на ресторани, кафе та розважальні заклади.

Соціальне дистанціювання стане обов'язковим і на пляжі – шезлонгів стане менше. Якщо дозволяє територія, то готелі зможуть організувати для сімейних туристів відпочинок за принципом зонування, закріпивши за конкретною сім'єю певну ділянку з лежаками на пляжі або біля басейну.

Підвищені вимоги пред'являтимуться до персоналу готелів: на працівників чекає щоденний медогляд, робота в масці та рукавичках, а також у спеціальному захисному одязі.

Обов'язково готелі повинні будуть забезпечити цілодобову роботу кваліфікованого медичного персоналу.

Наприкінці травня запуститься внутрішнє транспортне сполучення, включно з авіарейсами.

На другому етапі Туреччина дозволить авіасполучення з тими країнами, де пандемія піде на спад. За прогнозом Ерсоя, іноземних туристів можна очікувати до кінця серпня.

Президент Асоціації туристичних агентств Туреччини (TURSAB) Фіруз Баглікая вважає, що потрібно готуватися до підвищення цін на проживання, оскільки готелі не зможуть працювати на повну потужність.

Контекст. Щоб переконати іноземних туристів у епідеміологічній безпеці відпочинку в Туреччині, міністерство туризму країни впроваджує сертифікацію туристичних об'єктів щодо безпеки від COVID-19 і дотримання стандартів гігієни («сертифікати здоров'я»).

Проєкт стартує у травні. Сертифікація готелів буде добровільною, але насправді – обов'язковою, оскільки без неї готель не допустять до обслуговування іноземних туристів. Сертифікація охопить авіакомпанії, транспорт, готелі, музеї, ресторани, а також персонал.

Як заявив в інтерв'ю місцевим ЗМІ міністр туризму та культури Мехмет Ерсой, у «посткоронавірусну епоху» сприйняття туристичного напрямку як «вільного від вірусу» стане «вкрай важливим».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉