Facebook Pixel

BlaBlaCar припинив роботу в Криму через рішення Євросоюзу

Французький онлайн-сервіс пошуку автомобільних попутників BlaBlaCar більше не є доступним в анексованому Криму через санкції Європейського союзу. Про це «Інтерфаксу» повідомили у техпідтримці компанії.

У сервісі не назвали конкретну дату припинення його роботи в Криму, однак користувачі соціальних мереж стверджують, що компанія зробила це вже 12 лютого.

Голова комітету кримського парламенту з туризму, курортів і спорту Олексій Черняк в інтерв'ю виданню «РИА Новости» заявив, що BlaBlaCar пошкодує про своє рішення припинити роботу в Криму.

Telegram Logo
Quote«Компанія втратила шанс розвиватися, оскільки півострів — це один з найпопулярніших напрямків для подорожей. А сам Крим з відходом BlaBlaCar нічого не втрачає, бо має безліч альтернативних платформ», — заявив він.

У виданні також зазначили, що в Криму через санкції не працюють «Яндекс.Таксі» та інші програми.


BlaBlaCar— заснований 2006 року найбільший міжнародний онлайн-сервіс пошуку автомобільних попутників (карпулінгу). Компанія працює у 22 країнах світу, заснували її у Франції. На ринок України BlaBlaCar вийшов на початку 2014 року, придбавши український стартап «Подорожник». На даний момент налічує понад 5 млн користувачів в Україні.


Контекст. Росія анексувала Крим після проведення незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Зараз між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострів.

Вперше санкції були запроваджені 31 липня 2014 року на один рік у відповідь на дії Росії щодо дестабілізації ситуації в Україні та посилені у вересні 2014 року. Рішення за ними приймається кожні пів року, востаннє це сталося в грудні 2019 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини