Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Прогноз цін на критичні для української економіки товари

Якими будуть ціни на метали та вугілля – прогноз Fitch. Фото: Parolan Harahap / Flickr

Якими будуть ціни на метали та вугілля – прогноз Fitch. Фото: Parolan Harahap / Flickr

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings опублікувало прогноз вартості основних металів і вугілля на найближчі декілька років. Аналітики підвищили прогноз цін на більшість із них з огляду на зростання попиту на тлі глобальної декарбонізації та короткотермінових дисбалансів попиту та пропозиції.

Прогноз цін на мідь

Fitch підвищило ціни на мідь у короткостроковій і середньостроковій перспективі з огляду на чинник високого попиту на метал (зокрема завдяки переходу країн світу на електрокари та використання відновлювальних джерел енергії). Іншою не менш вагомою передумовою став дуже низький рівень запасів на біржових складах – мінімальний за останні два десятиліття.

Прогноз цін на залізну руду

Аналітики агентства підвищили прогноз цін на залізну руду на 2023 та 2024 роки, але знизили на 2022 і 2023 роки. На їхню думку, ціни на сировину відповідатимуть попереднім цьогорічним прогнозам ($160 за тонну), 2025-го й у довгостроковій перспективі становитимуть $70 за тонну.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Прогноз цін на алюміній

З огляду на сильні ринкові чинники експерти підняли прогноз цін на алюміній як у короткостроковій, так і в середньостроковій перспективі.

«Збої в подачі електроенергії в Китаї призвели до скорочення виробничих потужностей, що разом із відкладеним запуском і перезапуском спричинило значний дефіцит у 2021 році, який, як ми очікуємо, збережеться у 2022 році із жорстким ринковим балансом надалі», — йдеться в повідомленні Fitch.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Прогноз цін на золото

Агентство підвищило оцінку вартості золота з огляду на зростання попиту на метал через його інвестиційний статус «безпечної гавані». Утім, аналітики зазначили, що золото відійшло від своїх максимумів із моменту піку пандемії через кращі перспективи економічного відновлення. За прогнозами, ціна за унцію золота цього року становитиме $1,8 тис., у 2022 – $1,6 тис., у довгостроковій перспективі – $1,2 тис.

Прогноз цін на вугілля

Експерти підвищили прогноз цін на тверде коксівне вугілля на 2021 та 2022 роки до $215 та $135 за тонну. У середньо- та довгостроковій перспективі, за їхньою оцінкою, прогноз відповідатиме попередньому і триматиметься на рівні $140 за тонну.

Також вони збільшили прогноз вартості енергетичного вугілля калорійністю 6 тис. ккал/кг на цей рік (до $133) і наступний (до $95 за тонну). У довгостроковій перспективі ціна перебуватиме на рівні $63 за тонну.

Прогноз цін на цинк

Агентство підняло свої прогнози за цинком через суттєве зростання світового попиту. Аналітики очікують його дефіциту у 2022 — 2023 роках, що й далі підтримуватиме нинішню тенденцію.

Фото: Fitch Ratings

Фото: Fitch Ratings


Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини