У суботу, 20 листопада, в Україну прибуло перше із семи законтрактованих компанією ДТЕК суден із вугіллям зі США та Колумбії. Судно причалило в порту «Южний». Він доставив 60,5 тис. тонн вугілля для потреб державної компанії «Центренерго». Про це йдеться у повідомленні компанії ДТЕК.
На сьогоднішній день ДТЕК домовилася з міжнародними постачальниками щодо постачання в Україну семи суднових партій із вугіллям. З них п'ять поставок зі США та дві – з Колумбії. Обсяг кожної партії становить від 40 до 75 тис. тонн. Сумарний – майже 470 тис. тонн.
Наступна партія вугілля очікується наприкінці листопада, чотири партії – у грудні та одна – у січні. Усі вони призначені для потреб ТЕС компанії «ДТЕК Энерго».
Окрім суднових поставок, компанія імпортує вугілля з Польщі. У серпні вона підписала дві угоди на постачання сукупно 340 тисяч тонн енергетичного вугілля. Також у вересні та жовтні компанія імпортувала вугілля з Казахстану. На сьогоднішній день загальний обсяг вже законтрактованого вугілля з Польщі, США та Казахстану становив близько 0,9 млн т. Компанія веде переговори про додаткові обсяги імпортного вугілля.
У повідомленні ДТЕК зазначається, що імпорт вугілля для компанії є тимчасовим заходом для покриття дефіциту палива, а використання вугілля українського видобутку залишається пріоритетним. Протягом січня — жовтня цього року на шахтах «ДТЕК Енерго» видобули 13,7 млн т вугілля марки «Г» і ввели в роботу 23 нові лави. Загалом цього року компанія планує видобути близько 17 млн т газового вугілля.
Контекст. Раніше цього тижня «Центренерго» повідомила, що законтрактувала близько 1,5 млн тонн вугілля з чотирьох країн. Залізницею планується поставити 663 тис. тонн вугілля з Казахстану, а також 300 тис. тонн із Польщі. Інші обсяги будуть поставлені морем зі США та Австралії.
Російська Федерація заявила, що з 1 листопада припинила постачання на територію України вугілля для потреб енергетики.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
РРО для закладів харчування, торгівлі та сфери послуг: вимоги, пільги та штрафи
Кредитування енергонезалежності: ОТП БАНК пропонує програми для безперебійної роботи бізнесу
Що сьогодні заважає українським виробникам виходити на міжнародні маркетплейси?