Facebook Pixel

В Україну прибуло перше судно з енергетичним вугіллям зі США

До порту «Південний» прибуло перше судно з вугіллям. Фото: АМПУ

До порту «Південний» прибуло перше судно з вугіллям. Фото: АМПУ

У суботу, 20 листопада, в Україну прибуло перше із семи законтрактованих компанією ДТЕК суден із вугіллям зі США та Колумбії. Судно причалило в порту «Южний». Він доставив 60,5 тис. тонн вугілля для потреб державної компанії «Центренерго». Про це йдеться у повідомленні компанії ДТЕК.

На сьогоднішній день ДТЕК домовилася з міжнародними постачальниками щодо постачання в Україну семи суднових партій із вугіллям. З них п'ять поставок зі США та дві – з Колумбії. Обсяг кожної партії становить від 40 до 75 тис. тонн. Сумарний – майже 470 тис. тонн.

Наступна партія вугілля очікується наприкінці листопада, чотири партії – у грудні та одна – у січні. Усі вони призначені для потреб ТЕС компанії «ДТЕК Энерго».

Telegram Logo

Окрім суднових поставок, компанія імпортує вугілля з Польщі. У серпні вона підписала дві угоди на постачання сукупно 340 тисяч тонн енергетичного вугілля. Також у вересні та жовтні компанія імпортувала вугілля з Казахстану. На сьогоднішній день загальний обсяг вже законтрактованого вугілля з Польщі, США та Казахстану становив близько 0,9 млн т. Компанія веде переговори про додаткові обсяги імпортного вугілля.

У повідомленні ДТЕК зазначається, що імпорт вугілля для компанії є тимчасовим заходом для покриття дефіциту палива, а використання вугілля українського видобутку залишається пріоритетним. Протягом січня — жовтня цього року на шахтах «ДТЕК Енерго» видобули 13,7 млн т вугілля марки «Г» і ввели в роботу 23 нові лави. Загалом цього року компанія планує видобути близько 17 млн т газового вугілля.

Контекст. Раніше цього тижня «Центренерго» повідомила, що законтрактувала близько 1,5 млн тонн вугілля з чотирьох країн. Залізницею планується поставити 663 тис. тонн вугілля з Казахстану, а також 300 тис. тонн із Польщі. Інші обсяги будуть поставлені морем зі США та Австралії.

Російська Федерація заявила, що з 1 листопада припинила постачання на територію України вугілля для потреб енергетики.

Коментарі

Всі новини