Facebook Pixel

ДТЕК зафрахтував сім суден вугілля

Сім суден вугілля, про які говорив Зеленський у зверненні, зафрахтував ДТЕК. Фото: pixabay.com

Сім суден вугілля, про які говорив Зеленський у зверненні, зафрахтував ДТЕК. Фото: pixabay.com

Компанія ДТЕК зафрахтувала сім суден вугілля класу «Панамакс» для проходження осінньо-зимового періоду. Про це повідомляється на сторінці компанії у Facebook.

Quote«Крім нашого українського вугілля буде 7 кораблів класу «Панамакс», які вже в дорозі та прибудуть в українські порти найближчим часом. Вугілля, яке ми постачаємо морем, цілком забезпечує потребу енергетичного сектору у вугіллі до кінця року», — зазначив президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні.

Це вугілля має допомогти станціям ДТЕК і державній «Центренерго» підтримати роботу української енергосистеми.

Довідка. «Панамакс» — стандарт типорозміру суден, які мають максимальні габарити, що дають змогу пройти через старі історичні шлюзи Панамського каналу. У суден цього типу зазвичай такі характеристики: водотоннажність — 65 тис. тонн, довжина — 294 м, ширина — 32 м. Кораблі такого класу можуть приймати деякі порти України. Зокрема, у лютому одразу шість «Панамаксів» і «Постпанамаксів» (більших розмірів) обслуговувалися в порту Чорноморська.

Telegram Logo

Контекст. Об'єднана енергосистема України працює стабільно, попри низькі запаси вугілля на складах теплоелектростанцій. Загалом за графіком Міненерго на станціях має бути 2 982 тис. тонн вугілля.

Наразі на складах ТЕС створено запас вугілля 701 тис. тонн, що більш ніж учетверо менше, ніж заплановано Міненерго.

Коментарі

Всі новини