Facebook Pixel

Westinghouse та «Енергоатом» підписали угоди про початок будівництва двох енергоблоків на ХАЕС

Американська компанія Westinghouse та «Енергоатом» підписали дві угоди про співпрацю, що передбачають початок реалізації проєктів щодо будівництва двох нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС за технологією АР1000. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Одна з угод передбачає закупівлю послуг американської компанії з проєктування енергоблоків, інша – закупівлю тренажера та обладнання із тривалим терміном експлуатації.

Чому обрали технології Westinghouse АР1000 для будівництва блоків АЕС в Україні?

Керівник НАЕК Петро Котін пояснив, що в довгостроковій перспективі застосування американської технології – апробованої реакторної установки покоління III+ потужністю близько 1100 МВт із системами пасивної безпеки та унікальними особливостями з точки зору стандартизації, що дають змогу скоротити терміни та вартість будівництва, – дасть «Енергоатому» можливість гарантувати найвищий рівень безпеки, надійну роботу атомної генерації, її інноваційність і дбайливе ставлення до довкілля.

Контекст. «Енергоатом» та Westinghouse 31 серпня підписали меморандум про добудову ХАЕС-4, де буде зведено реакторну установку AP1000, та ще чотири блоки на інших АЕС з таким самим реактором. Загальна вартість добудови оцінюється у $30 млрд.

Цьогоріч у червні «Енергоатом» та Westinghouse підписали контракт на розробку та надання ліцензійної документації на паливні збірки ВВЕР-440 для РАЕС-1 та РАЕС-2.

У вересні 2020 року «Енергоатом» та Westinghouse підписали новий контракт на постачання до України палива для реакторів типу ВВЕР-440.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉