Facebook Pixel

Westinghouse та «Енергоатом» підписали угоди про початок будівництва двох енергоблоків на ХАЕС

Westinghouse та Енергоатом розпочинають будівництво енергоблоків на ХАЕС. Фото: energoatom.com.ua

Westinghouse та Енергоатом розпочинають будівництво енергоблоків на ХАЕС. Фото: energoatom.com.ua

Американська компанія Westinghouse та «Енергоатом» підписали дві угоди про співпрацю, що передбачають початок реалізації проєктів щодо будівництва двох нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС за технологією АР1000. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Одна з угод передбачає закупівлю послуг американської компанії з проєктування енергоблоків, інша – закупівлю тренажера та обладнання із тривалим терміном експлуатації.

Чому обрали технології Westinghouse АР1000 для будівництва блоків АЕС в Україні?

Керівник НАЕК Петро Котін пояснив, що в довгостроковій перспективі застосування американської технології – апробованої реакторної установки покоління III+ потужністю близько 1100 МВт із системами пасивної безпеки та унікальними особливостями з точки зору стандартизації, що дають змогу скоротити терміни та вартість будівництва, – дасть «Енергоатому» можливість гарантувати найвищий рівень безпеки, надійну роботу атомної генерації, її інноваційність і дбайливе ставлення до довкілля.

Telegram Logo

Контекст. «Енергоатом» та Westinghouse 31 серпня підписали меморандум про добудову ХАЕС-4, де буде зведено реакторну установку AP1000, та ще чотири блоки на інших АЕС з таким самим реактором. Загальна вартість добудови оцінюється у $30 млрд.

Цьогоріч у червні «Енергоатом» та Westinghouse підписали контракт на розробку та надання ліцензійної документації на паливні збірки ВВЕР-440 для РАЕС-1 та РАЕС-2.

У вересні 2020 року «Енергоатом» та Westinghouse підписали новий контракт на постачання до України палива для реакторів типу ВВЕР-440.

Коментарі

Всі новини