Facebook Pixel

У Міненергетики розповіли, на яких АЕС побудують нові реактори за технологією Westinghouse

Меморандум між НАЕК «Енергоатом» і американською компанією Westinghouse передбачає добудову п'яти енергоблоків на наявних українських АЕС.

Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді сказав міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє «Укрінформ».

«У підписаному меморандумі йдеться про будівництво блоку на Хмельницькій АЕС як пілотного проєкту, а також про спорудження ще 4 блоків на наявних станціях», — повідомив Галущенко.

Із цих чотирьох блоків, за його словами, планується добудувати два блоки на Запорізькій АЕС і по одному — на Рівненській і Південно-Українській АЕС.

Міністр також повідомив, що фінансовий резерв для виведення з експлуатації ядерних установок наповнений приблизно на 5 млрд грн.

Перші реактори, які виводитимуться з експлуатації на АЕС, це РАЕС-1 та РАЕС-2. Питання їхнього виведення вивчатиметься ближче до 2030 року.

Контекст. ДП НАЕК «Енергоатом» і американська компанія Westinghouse 31 серпня підписали меморандум про добудову ХАЕС-4, де буде зведено реакторну установку AP1000, і ще чотирьох блоків на інших АЕС із таким самим реактором. Загальна вартість добудови оцінюється в $30 млрд.

У червні цього року «Енергоатом» і Westinghouse підписали контракт на розроблення й надання ліцензійної документації на паливні збірки ВВЕР-440 для РАЕС-1 й РАЕС-2.

У вересні 2020 року «Енергоатом» і Westinghouse підписали новий контракт на постачання в Україну палива для реакторів типу ВВЕР-440.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉