Радник Трампа каже, що Україна вже готується до мирних переговорів: деталі. Фото: Вікіпедія
Майк Волц, радник американського президента Дональда Трампа з питань нацбезпеки, каже, що офіційні особи США та України обговорюють дату, місце та склад групи для проведення мирних переговорів.
Про це повідомляє Reuters.
Мирні переговори між Україною та рф: що відомо
За словами Волца, Трамп може відновити допомогу Україні, якщо будуть організовані мирні переговори та вжиті заходи «зміцнення довір».
У своїй майже 100-хвилинній промові 4 березня в Конгресі очільник Білого дому заявив, що отримав листа від президента України Володимира Зеленського, в якому останній висловлював готовність сісти за стіл переговорів.
Волц вважає це повідомлення «хорошим, позитивним першим кроком». За його словами, офіційні особи обговорюють дату, місце та склад переговорної групи.
Дональд Трамп і Вальс на борту Air Force One. Фото: Вікіпедія
«Ми вже говоримо про заходи зміцнення довіри, які потім будемо проводити з росіянами і перевіряти цю сторону», — сказав Волц, однак не уточнив, що саме Штати планують зробити.
Також Дональд Трамп заявив у промові, що Київ готовий підписати угоду про корисні копалини. Вона, на думку Вашингтона, має вирішальне значення для забезпечення подальшої обороноздатності України.
«Я думаю, якщо ми зможемо закріпити ці домовленості та просунутися до цих переговорів і фактично покласти на стіл деякі заходи зміцнення довіри, тоді президент уважно подивиться на те, щоб зняти цю паузу (на постачання військової допомоги України. — The Page)», — сказав Волц.
Він додав, що Штати повинні знати, що «обидві сторони ведуть щирі переговори про частковий, потім постійний мир».
Як США зупинили військову допомогу для України
28 лютого 2025 року Зеленський посварився перед камерами з Трампом та Венсом під час своєї поїздки до Вашингтона. Перепалка почалася зі слів Зеленського про необхідність надати Україні гарантії безпеки та активно включити Київ до переговорного процесу.
Після цієї події адміністрація Трампа розглядає припинення навіть непрямої допомоги Україні. За словами представника адміністрації, йдеться про припинення військового фінансування, обмін розвідданими, навчання українських військових та пілотів, а також закриття кол-центру на американській базі в Німеччині, який координує міжнародну допомогу.
2 березня український президент заявив, що він вірить, що може врятувати свої відносини з Трампом після їхньої вибухонебезпечної зустрічі в Овальному кабінеті, але перемовини мають продовжуватися за зачиненими дверима.
3 березня радник Трампа з питань нацбезпеки Майк Волц заявив, що Україні варто перейти до часткового припинення вогню, а згодом — до повного завершення війни. За його словами, «час не на боці Зеленського».
3 березня видання WSJ повідомило, що адміністрація Трампа припинила фінансування купівлі нової зброї Україні та розглядає можливість заморожування поставок зі своїх складів.
Згодом агентство Reuters повідомило, що Трамп зупинив всю військову допомогу Україні.
4 березня Зеленський заявив, що Україна готова якомога швидше сісти за стіл переговорів, щоб наблизити міцний мир. За його словами, він зі своєю командою «готові працювати під сильним керівництвом президента Трампа, щоб досягти міцного миру».
5 березня ЗМІ повідомили, що США припинили обмін розвідувальними даними з Україною. Також попередньо усі британські розвідувальні агентства та військові підрозділи отримали наказ від Вашингтона про пряму заборону обмінюватися розвідданими з Україною та передавати їй американські ракети та боєприпаси.