Сполучені Штати заборонили Великій Британії ділитися розвідданими США з Україною після того, як Дональд Трамп заморозив військову допомогу Україні. Водночас США заявили, що вони продовжують передавати розвіддані Україні. Про це пише Daily Mail.
Чому США забороняють іншим країнам передавати Україні розвіддані Пентагону
Усі британські розвідувальні агентства та військові підрозділи отримали наказ від США про пряму заборону обмінюватися розвідданими з Україною, а також передавати їй американські ракети і боєприпаси, що може вплинути на обороноздатність Києва проти рф.
З початку великої війни Велика Британія та інші західні партнери з безпеки, такі як Австралія та Нова Зеландія, передавали Україні такі військові дані. Заборона США стосується шпигунських агентств і розвідувальних служб Міністерства оборони Британії.

«США будуть жорстко контролювати поширення своїх розвідданих в Україні через агентства, розташовані в Києві», – сказав експерт з військової розвідки Філ Інгрем.
Це сталося одразу після того, як США підтвердили, що призупиняють військову допомогу Києву.
Які наслідки матиме заморозка військової підтримки Україні від США
«У нас є два-три місяці. Після цього позиція для нас буде дуже складною. Це не буде повний колапс, але ми будемо змушені швидше відійти з деяких районів», – сказав Financial Times високопоставлений український чиновник.
Водночас деякі експерти припускали, що будь-яке довготривале заморожування допомоги подовжить, а не припинить війну, оскільки росія спробує отримати додаткові території, якщо українська армія втрачатиме позиції.
Окрім цього, від рішення США можуть постраждати цивільні громадяни, якщо Україні не вистачить ракетних комплексів Patriot, щоб захистити своє небо від російських атак.
За даними західних чиновників, близько 20% військової техніки в Україні надходить із США, близько 25% – з Європи, включаючи Велику Британію та інші країни. Близько 55% фінансує Україна за рахунок власного виробництва.
Нагадаємо, 28 лютого 2025 року Зеленський посварився перед камерами з Трампом та Венсом під час своєї поїздки до Вашингтона. Перепалка почалася зі слів Зеленського про необхідність надати Україні гарантії безпеки та активно включити Київ до переговорного процесу.