Facebook Pixel

Новим радником з нацбезпеки США стане Майк Волтц

Новим радником з нацбезпеки США стане Майк Волтц

Новим радником з нацбезпеки США стане Майк Волтц

Новим радником з національної безпеки США призначать Майка Волтца — конгресмена від Флориди та ветерана спецпідрозділів. Наразі цю посаду займає Джейк Салліван. Про це повідомив журналіст Остап Яриш.

image-2024-11-13-12-58-09.png

Що казав Волтц щодо підтримки України

Майк Волтц у Конгресі спершу активно підтримував законопроєкти про допомогу Україні й навіть відвідував Київ у складі конгресових делегацій. Однак у квітні 2024 року він проголосував проти додаткового фінансування в розмірі $60 млрд, висловлюючи пряму критику.

Quote«Епоха безмежної підтримки України з боку Конгресу завершилася. Європа повинна зробити більше для України, а США — захистити свій південний кордон», — зазначив Майк Волц.

Серед причин свого голосу проти фінансування для України Волтц зазначав відсутність чіткої стратегії у адміністрації Байдена. Він висловив критику на адресу Білого дому за повільність та несвоєчасність допомоги Україні, а також за недостатність санкцій проти російського енергетичного сектору.

Quote«Якщо Путіну вдасться перемогти в Україні, він не зупиниться, доки не почне втягувати в конфлікт країни НАТО... Зупинити Росію, перш ніж вона втягне у війну НАТО і США, — це правильний крок», — зазначав Волтц. Однак:
Quote«Однак цей тягар не може лежати лише на плечах американського народу, особливо коли Західна Європа не проявляє належної активності. Потрібно знайти політичний баланс між підходом Байдена «стільки, скільки необхідно» і тими, хто закликає «жодного долара для України».

Загалом теза про те, що Європа, зокрема Німеччина і Франція, роблять недостатньо для підтримки України, і що США мають вимагати від цих країн більшої участі, проходить лейтмотивом майже у всіх коментарях Волтца щодо України.

Водночас Майк Волтц виступав проти вступу України до НАТО. В одному з ефірів він зазначив, що це втягнуло б США у війну з Росією, а також вказав на те, що Україна наразі не здатна зробити значний внесок у колективну безпеку союзників.

Quote«Ось чому Україні не варто вступати в НАТО. Це ввело б нас у війну, на якій Україна активно воює. УСІ члени вже не виконують своїх зобов’язань (лише 9 із 32 вносять 2% свого ВВП). Будь-який новий член повинен мати можливість робити внесок у колективну оборону», — сказав він.

Що стосується інших коментарів, Майк Волтц також порушував питання щодо контролю над зброєю, переданою Україні, і можливістю її потрапляння на чорний ринок після перетину кордону. Водночас у травні 2022 року Волтц критикував Джо Байдена за небажання надати Україні далекобійну ракетну зброю, здатну досягати території рф.


Подякувати 🎉