Адміністрація президента США Байдена може обмежити експорт сучасних чипів для штучного інтелекту від від Nvidia Corp., AMD, Intel та інших американських компаній до конкретних країн. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.
За їхніми даними, потенційні обмеження експорту пояснюються інтересами національної безпеки. Йдеться про країни Перської затоки, які останнім часом виявили активний інтерес до будівництва власних центрів обробки даних і мають достатні бюджети на це.
Нова структура може перебрати на себе ліцензування поставок Ш-чипів до дата-центрів в Об’єднані Арабські Емірати та Саудівську Аравію. Наразі посадовці сповільнили затвердження великої кількості ліцензій на чипи ШІ для Близького Сходу та інших країн. Є ознаки, що за майбутніми правилами ескорту до дата-центрів, офіційні особи США перевірятимуть і попередньо затверджуватимуть конкретних клієнтів на основі зобов’язань щодо безпеки як компаній, так і їхніх національних урядів, прокладаючи шлях для спрощення ліцензування. .

Навіщо США обмежувати експорт ШІ-чипів до арабських країн
Ситуацію наразі не коментують ані в Бюро промисловості та безпеки Мінторгівлі, яке займається експортним контролем, ані в Nvidia, ані в AMD, ані в Intel/
Речник Ради національної безпеки Білого дому нагадав, що нещодавно США та ОАЕ зробили заяву з приводу штучного інтелекту, в якій визнали «величезний потенціал ШІ на благо», а також «проблеми та ризики цієї нової технології та життєво важливу важливість гарантій».
Ці обмеження спрямовані на амбіції Китаю в області штучного інтелекту. Раніше США вже обмежили експорт ШІ-чипів від Nvidia та AMD у понад 40 країн Близького Сходу, Африки та Азії – щоб ті не перепродали високотехнологічні продукти Китаю.
https://thepage.ua/ua/economy/kitaj-lidiruye-u-sviti-za-kilkistyu-patentiv-na-tehnologiyi-generativnogo-shi
Водночас деякі офіційні особи США почали розглядати ліцензії на експорт мікросхем Nvidia як важіль для досягнення ширших дипломатичних цілей. Можна, наприклад, натякнути ключовим компаніям скоротити зв’язки з Китаєм, щоб отримати доступ до американських технологій.
«Нам доведеться поговорити з країнами по всьому світу про те, як вони планують використовувати ці можливості. Ми повинні подумати про те, як країни, які мають дійсно потужний апарат внутрішнього спостереження, використовуватимуть ці можливості для посилення такого типу спостереження, і як це виглядатиме», — ще в червні казав Тарун Чхабра, старший директор із технологій Ради національної безпеки.
Поки незрозуміло, як американські виробники ШІ-мікросхем відреагують на нові обмеження від адміністрації. Коли США випустили перший перелік правил щодо чипів для Китаю, Nvidia переробила свої пропозиції ШІ, щоб забезпечити продовження продажів на цьому ринку.
Bloomberg нагадує, що реалізація нової комплексної політики експорту в останні місяці терміну президента Джо Байдена (інавгурація нового президента буде наприкінці січня 2025-го. – ) може бути складною. До того ж нові правила можуть стати серйозним випробуванням для дипломатичних відносин США.