За словами арабіста Мохаммада Фараджаллаха в інтерв'ю , Саудівська Аравія за кулуарами мирних самітів стверджує, що для досягнення миру не потрібно збирати 100 країн, вистачить України, США, росії, Китаю та Саудівської Аравії як посередника.
Проте цікавішим, на думку арабіста, є інше. Саудівська Аравія може зробити багато для стримування Ірану та поразки росії у війні, але вона хоче допомоги від США та просування її інтересів у регіоні.
Чого хоче Саудівська Аравія від США
Фараджаллах згадує, що саудити вже були співучасниками Холодної війни:
«Якщо б не Саудівська Аравія, Холодна війна могла б затягнутися. Лише коли США переконали Саудівську Аравію перейти на бік Заходу та використовувати її нафтові ресурси, почався економічний занепад СРСР. Без цієї угоди це було б неможливо. Відтоді сторони домовились, що після розпаду СРСР США мають звернути увагу на Близький Схід і його проблеми»
Проте арабіст стверджує, що США не дотрималися своєї обіцянки. Коли Байден під час візиту до арабських країн у серпні 2022 році зустрічався з лідерами арабських держав, він звернувся з проханням до арабських країн вирішити питання України. На це емір Катару відповів щось на зразок: «Ми вас підтримуємо, але чи готові ви звернути увагу на наші проблеми? Ви приїхали сюди, щоб вирішити українське питання, але вже 70 років ми просимо вас натиснути на Ізраїль для виконання резолюції ООН щодо Палестини».
Також Байден просив підсилити обсяги видобутку нафти для зменшення прибутків росії, але в цьому йому також відмовили.
Саудівська Аравія може погодитися перейти на бік США лише за умови виконання кількох вимог:
- по-перше, вона отримає прямі гарантії безпеки від США;
- по-друге, допомога в реалізації проєкту щодо створення Палестинської держави.
«Один із чиновників Саудівської Аравії навіть зазначив, що їм не потрібні такі гарантії, як Україні. Їм потрібні гарантії, як у Південної Кореї. Якщо Іран нападе, США повинні бути готовими захистити їх. Вони також ведуть переговори щодо мирної ядерної програми», – каже Фараджаллах
«Україна пожинає плоди давньої слабкості у відносинах із Іраном» (відео)
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також