Facebook Pixel

Китай за допомогою ШІ може втрутитись у вибори в США, Південній Кореї та Індії

Китай за допомогою ШІ може втрутитись у вибори в США, Південній Кореї та Індії

Китай за допомогою ШІ може втрутитись у вибори в США, Південній Кореї та Індії

Китай спробує зірвати вибори в США, Південній Кореї та Індії цього року за допомогою контенту, створеного штучним інтелектом, попередила Microsoft. Про це пише The Guardian.

Згідно зі звітом групи розвідки про загрози компанії, американська фірма заявила, що очікує, що підтримувані державою китайські кіберугруповання будуть націлені на резонансні вибори у 2024 році, залучивши також Північну Корею.

Quote«Оскільки населення Індії, Південної Кореї та Сполучених Штатів йде на виборчі дільниці, ми, ймовірно, побачимо китайських кібер-діячів, а також певною мірою північнокорейських кібер-діячів, які будуть працювати на ці вибори», – йдеться у звіті.

Microsoft заявила, що Китай як мінімум створюватиме та поширюватиме через соціальні мережі контент, створений штучним інтелектом, який «додасть переваги їхнім позиціям на цих резонансних виборах».

Компанія додала, що вплив контенту, створеного штучним інтелектом, був незначним, але попередила, що це може змінитися.

Quote«Хоча вплив такого контенту на аудиторію, що коливається, залишається низьким, у Китаї продовжуються подальші експерименти щодо розширення мемів, відео та аудіо, і вони можуть виявитися ефективними», – заявили в Microsoft.

У звіті Microsoft сказано, що Китай вже намагався провести кампанію з дезінформації за допомогою ШІ під час президентських виборів у Тайвані в січні. Компанія заявила, що це перший випадок, коли державна організація використовує контент, створений ШІ, щоб вплинути на вибори за кордоном.

Підтримувана Пекіном група під назвою Storm 1376, також відома як Spamouflage або Dragonbridge, була дуже активною під час виборів у Тайвані. Її спроби вплинути на вибори включали розміщення на YouTube підробленого аудіо, на якому кандидат на виборах Террі Гоу, який відмовився від участі в листопаді, підтримує іншого кандидата. У Microsoft заявили, що кліп «ймовірно створений штучним інтелектом». YouTube видалив вміст до того, як він досяг багатьох користувачів.

Підтримувана Пекіном група просунула серію створених ШІ мемів про остаточно успішного кандидата Вільяма Лая – кандидата за суверенітет, проти якого виступав Пекін, – які висунули безпідставні претензії проти Лая, звинувативши його в розкраданні державних коштів. Також спостерігалося збільшення використання створених штучним інтелектом ведучих телевізійних новин, тактику, яку також використовував Іран, при цьому «ведучий» робив необґрунтовані заяви про приватне життя Лая, зокрема про народження позашлюбних дітей.

У Microsoft заявили, що ведучі новин були створені за допомогою інструменту CapCut, розробленого китайською компанією ByteDance, власником TikTok.

Microsoft додала, що китайські групи продовжують кампанії впливу в США. Підтримувані Пекіном актори використовують акаунти в соціальних мережах, щоб поставити «питання, що викликають розбіжності», і намагаються зрозуміти проблеми, які розділяють виборців США.

Quote«Це може бути зроблено для збору розвідувальних і точних даних щодо ключових демографічних показників голосування напередодні президентських виборів у США», – йдеться в повідомленні Microsoft у блозі.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉