Facebook Pixel

Що може призвести до вторгнення Китаю на Тайвань

У головах китайських комуністичних високопосадовців Тайвань є невід'ємною частиною КНР. В інтерв’ю The Page китаїстка Віта Голод зазначає, що острів є червоною лінією у відносинах між Піднебесною та Китаєм, і розповідає про можливі підбурювачі вторгнення для КНР.

Китай прагне мирного об'єднання. Але на 20-му з'їзді КПК, у жовтні 2022 року, Сі Цзіньпін сказав: ми ніколи не обіцяли не застосовувати силу.

На іншій стороні стола знаходяться США, які одночасно озброюють Тайвань і тренують його армію, але не визнають незалежність острова через політику одного Китаю. Повне інтерв'ю про те, чого хоче Китай, читайте тут.

Чи хоче Тайвань до КНР

Quote«Що стосується самого Тайваню. Постійно проводяться соціальні опитування. 13 січня вибори. І зважаючи на те, що тайванці дуже уважно слідкують за українським досвідом, вони не впевнені, чи дійсно вони готові до такого спротиву, чи будуть вони спроможні», – вказує на ситуацію на острові Віта Голод, голова правління Української асоціації китаєзнавців.

Основним збудником вторгнення для КНР може послугувати оголошення Тайванем незалежності, але вона вважає, що й цього разу сторонам вдасться укласти домовленість про новий статус-кво, бо США також не зацікавлені у розв'язанні війни.

Якщо цього не станеться, то Китай буде прагнути мирного возз'єднання через бізнес, через економіку, а дата 2025 рік, як один із варіантів вторгнення, просто не матиме сенсу:

Quote«Наприклад, є план Пекіну перетворити провінцію Фуцзянь на «зону інтеграції через протоку». Якщо не будуть літати американські конгресмени на Тайвань, не станеться черговий візит, умовно, Ненсі Пелосі, то я думаю, що все буде більш-менш контрольовано в рамках якоїсь нової формули статусу-кво», – каже Віта Голод.

Що робити Україні, аби змінити прихильність Китаю до росії, дивіться у повному інтерв'ю з Вітою Голод (відео)

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉