Facebook Pixel

США закрили Україні доступ до розвідданих: що це означає для фронту

США припинили обмін розвідувальними даними з Києвом. Цей крок послідував за рішенням адміністрації Дональда Трампа призупинити постачання військової допомоги для України.

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на джерела.

Чому США закрили розвіддані для України

За словами двох співрозмовників видання, в той час як Сполучені Штати формально заблокували своїх союзників від обміну розвідданими з Україною, одержувачі з активами всередині країни, ймовірно, продовжуватимуть передавати відповідні дані Києву.

Однак джерела FT підкреслили, що це не буде стосуватися високоцінних та чутливих до часу розвідданих, таких як ті, які потрібні українським військовим для завдавання точних ударів по рухомих російських цілях.

Печатка Центрального розвідувального управління біля входу в штаб-квартиру ЦРУ в Макліні, Вірджинія. Фото: Reuters

Печатка Центрального розвідувального управління біля входу в штаб-квартиру ЦРУ в Макліні, Вірджинія. Фото: Reuters

Зазначимо, попередньо усі британські розвідувальні агентства та військові підрозділи отримали наказ від Вашингтона про пряму заборону обмінюватися розвіданими з Україною, а також передавати їй американські ракети та боєприпаси.

Заборона Штатів стосується шпигунських агентств і розвідувальних служб Міноборони Британії.

Як США зупинили військову допомогу для України

28 лютого 2025 року Зеленський посварився перед камерами з Трампом та Венсом під час своєї поїздки до Вашингтона. Перепалка почалася зі слів Зеленського про необхідність надати Україні гарантії безпеки та активно включити Київ до переговорного процесу.

Після цієї події адміністрація Трампа розглядає припинення навіть непрямої допомоги Україні. За словами представника адміністрації, йдеться про припинення військового фінансування, обмін розвідданими, навчання українських військових та пілотів, а також закриття кол-центру на американській базі в Німеччині, який координує міжнародну допомогу.

2 березня український президент заявив, що він вірить, що може врятувати свої відносини з Трампом після їхньої вибухонебезпечної зустрічі в Овальному кабінеті, але перемовини мають продовжуватися за зачиненими дверима.

3 березня радник Трампа з питань нацбезпеки Майк Волц, заявив, що Україні варто перейти до часткового припинення вогню, а згодом — до повного завершення війни. За його словами, «час не на боці Зеленського».

3 березня видання WSJ повідомило, що адміністрація Трампа припинила фінансування купівлі нової зброї Україні та розглядає можливість заморожування поставок зі своїх складів.

Згодом агентство Reuters повідомило, що Трамп зупинив всю військову допомогу Україні.

4 березня Зеленський заявив, що Україна готова якомога швидше сісти за стіл переговорів, щоб наблизити міцний мир. За його словами, він зі своєю командою «готові працювати під сильним керівництвом президента Трампа, щоб досягти міцного миру».

Подякувати 🎉