В українців погіршилося ставлення до США після перепалки у Білому домі між Дональдом Трампом, Джей Ді Венсом та Володимиром Зеленським. Після інциденту лише 13% громадян вважають цю країну дружньою до України.
Про це свідчать дані опитування дослідницької компанії Gradus Research.
Яке число громадян України вважає США дружньою країною
Після сварки у Білому домі 29% українців вважають Сполучені Штати недружньою країною, дружньою — 13%.


Сприйняття відносин з країною. Інфографіка: Gradus Research
Таким чином, США вже не перебувають у топі переліку дружніх країн. Вони спустились до другої половини списку і розташовуються між Румунією та Угорщиною. Водночас Штати сприймаються як 6 найменш дружня країна (без врахування рф у цьому списку).
Які країни найбільш та найменш дружні до України
На думку респондентів, найбільш дружніми до України є:
- Велика Британія — 59%,
- Країни Балтії — 54%,
- Франція — 54%,
- Польща — 51%,
- Німеччина — 50%.
Найменш дружні:
- Угорщина — 3%,
- Індія — 2%,
- Північна Корея — 2%,
- Китай — 1%,
- Білорусь — 1%,
- Іран — 1%.
Чи зможе Україна продовжити боротьбу з рф без американської допомоги
На думку 46% респондентів, Україна зможе продовжити боротьбу з росією попри зменшення чи припинення американської допомоги. Водночас 36% думає, що це не так.
За словами соціологів, це свідчить про те, що значна частина населення готова продовжувати опір навіть у разі негативного сценарію для України.
Чи доцільної проводити вибори під час війни
Українці продовжують вважати, що вибори під час війни проводити не варто. Зокрема, цей показник зріс до 58% порівняно до заміру минулого тижня у 52%.
Також респонденти досі сподіваються на завершення війни до кінця 2025 року. Як зазначають соціологи, цей показник значно підвищився наприкінці 2024-го з перемогою на виборах у США президента Трампа і досі тримається на високому рівні.
«Вочевидь, очікування завершення війни будуть залежати напряму від контексту бойових дій на фронті і допомоги партнерів», — йдеться в досліджені.
В якому напрямку рухаються справи в країні
У березні 2025 року 44% громадян вважають, що справи в країні рухаються у правильному напрямку, 36% — у неправильному.

Сприйняття напрямку розвитку справ в Україні. Інфографіка: Gradus Research
У грудні 2024-го результати були наступними:
- 36% — у правильному,
- 42% — у неправильному.
У грудні 2023 року:
- 47% — у правильному,
- 29% — у неправильному.
Нагадаємо, 28 лютого 2025 року Зеленський посварився перед камерами з Трампом та Венсом під час своєї поїздки до Вашингтона. Перепалка почалася зі слів Зеленського про необхідність надати Україні гарантії безпеки та активно включити Київ до переговорного процесу.
2 березня український президент заявив, що він вірить, що може врятувати свої відносини з Трампом після їхньої вибухонебезпечної зустрічі в Овальному кабінеті, але перемовини мають продовжуватися за зачиненими дверима.