2 березня президент України Володимир Зеленський заявив, що він вірить, що може врятувати свої відносини з президентом США Дональдом Трампом після їхньої вибухонебезпечної зустрічі в Овальному кабінеті, але перемовини мають продовжуватися за зачиненими дверима. Про це пише Reuters.
Зеленський повторив, що Україна не поступиться жодною територією росії в рамках мирної угоди. Він сказав, що як і раніше готовий підписати угоду з США про видобуток корисних копалин, і назвав ключовою подією обговорення в неділю з європейськими лідерами проєкту мирного плану, який має бути надісланий до США.
Зеленський поспілкувався з журналістами в лондонському аеропорту після саміту з європейськими лідерами у Лондоні в неділю. Хоча він виглядав у доброму гуморі і подякував європейським країнам за підтримку, український лідер намагався збалансувати своє занепокоєння подіями п'ятничної зустрічі в Овальному кабінеті з чітким бажанням продовжувати розмову з Вашингтоном.


Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками ЗМІ у Лондоні, Великобританія, 2 березня 2025 року. Фото: REUTERS
Зеленський сказав, що не думає, що США припинять свою допомогу Україні, оскільки як «лідери цивілізованого світу» вони не захочуть допомагати президенту росії володимиру путіну.
Але він сказав, що залишається готовим до будь-якого результату.
«Що стосується порятунку відносин, я думаю, що наші відносини триватимуть. Я не думаю, що це правильно, коли такі дискусії абсолютно відкриті... Формат того, що відбулося, я не думаю, що він приніс щось позитивне або додаткове нам як партнерам», — сказав Зеленський журналістам.
На саміті в неділю Стармер заявив, що європейські лідери домовилися розробити мирний план щодо України, який буде переданий до США, в надії, що Вашингтон запропонує гарантії безпеки, які є життєво важливими для стримування росії.
Зеленський заявив, що Україна покладається на США, як на свого головного військового прихильника, і що припинення поставок зброї лише допоможе Путіну.
«США є лідерами цивілізованого світу, і вони не будуть допомагати Путіну», — сказав він.
Трамп намагався представити угоду з видобутку корисних копалин як спосіб для України віддячити США за мільярди доларів допомоги.
Хоча Зеленський намагався уникнути подальшого антагонізму з боку США, заявивши, що не хоче повертатися до того, що сталося, він був більш рішучим щодо будь-якої майбутньої угоди про припинення вогню, заявивши, що Україна не передасть суверенітет над окупованими українськими землями росії.
«Всі повинні розуміти, що Україна ніколи не визнає те, що окуповано росією, російськими територіями. Ми сподіваємося, що ці гарантії безпеки на 100% унеможливлять можливість росії здійснити нову агресію», — зазначив він.
Зеленський сказав, що після п'ятничного конфлікту між Києвом і Вашингтоном були контакти, хоча і не на його рівні, і на запитання, чи розглядав він можливість подати у відставку, не виявив жодних ознак коливань.
«Що стосується відставки, якщо мене змінять... змінити мене буде нелегко, тому що недостатньо просто провести вибори. Потрібно буде не допустити мене до участі у виборах, а це буде трохи складніше».
Після п'ятничної зустрічі з Трампом деякі республіканські лідери припустили, що Зеленському потрібно піти у відставку.
Нагадаємо, що під час зустрічі, яка транслювалася в п'ятницю 28 лютого в прямому ефірі, президент України Володимир Зеленський посварився перед камерами з президентом США Дональдом Трампом після того, як той звинуватив Зеленського в невдячності за допомогу США, в неповазі до своєї країни і в тому, що він ризикує розв'язати Третю світову війну.