Facebook Pixel

Можна позичати знову: «Нафтогаз» вийшов зі стану дефолту

НАК «Нафтогаз України» виконала умови реструктуризації єврооблігацій з терміном погашення у 2022 та 2026 роках, здійснивши необхідні платежі. Таким чином, Група «Нафтогаз» вийшла зі стану дефолту, йдеться у повідомленні компанії.

«Офіційний вихід із дефолту дозволяє нам розглядати нове фінансування плану капітальних інвестицій розвитку групи», – заявив голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов.

Він додав, що компромісу з інвесторами вдалося досягти також завдяки фінансовим та юридичним радникам.

Оголошення про завершення реструктуризації розміщено на сайтах біржі Euronext Dublin та Групи «Нафтогаз».

Кабінет Міністрів розпорядженням №554-р від 24 червня 2023 року погодив умови реструктуризації єврооблігацій «Нафтогазу».

Контекст У липні 2019 року «Нафтогаз» залучив фінансування через випуск єврооблігацій на суму 600 млн євро та 335 млн доларів. Компанія розмістила п'ятирічні облігації в євро з прибутковістю 7,125% та трирічні облігації в доларах з прибутковістю 7,375%. Через три місяці, у листопаді, НАК розмістив 7-річні єврооблігації на суму 500 млн доларів під 7,625% річних. Загальна сума трьох випусків оцінюється у 1,5 млрд доларів.

Погашення першого випуску мало відбутися 19 липня 2022 року. Передбачалося, що «Нафтогаз» виплатить власникам єврооблігацій близько 350 млн доларів.

За кілька днів до цього «Нафтогаз» невдало намагався домовитися з інвесторами про відстрочення на два роки виплати купону та погашення бондів.

21 липня Кабмін визнав незадовільною роботу правління «Нафтогазу», оскільки компанія не змогла домовитись із кредиторами. Також уряд зобов'язав «Нафтогаз» погоджувати з ним усі дії щодо боргу.

23 липня тодішній голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко звернувся до Кабміну за погодженням виплат, кошти на які компанія нібито має. Уряд такого дозволу не надав, вказавши, що потрібно домагатися відстрочки, як і за держборгом.

26 липня 2022 року «Нафтогаз» повідомив, що держкомпанія допустила дефолт щодо єврооблігацій.

Водночас керівництво «Нафтогазу» переклало відповідальність за закупівлю недостатніх обсягів газу до опалювального сезону на Кабмін. «Оскільки невиконання зобов'язань щодо єврооблігацій практично позбавило «Нафтогаз» доступу до міжнародного ринку капіталу, КМУ своєю забороною на їх виплату фактично взяв на себе повну відповідальність за залучення коштів, необхідних для імпорту природного газу для проходження опалювального сезону 2022/2023», – зазначили у компанії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉