За тиждень з 24 по 30 березня захворюваність на ГРВІ нижча за епідпоріг, але за цей період в Україні зафіксовано 11 смертей, повідомляє Центр громадського здоров’я.
В МОЗ підрахували, що за тиждень зафіксовано близько 157 тис. захворілих на ГРВІ, що на 9,8% нижче епідемічного порогу. Статистка стосується не лише грипу, а й COVID-19, що став причиною смерті трьох людей. Інші 8 осіб померли через грип. Жоден з померлих не мав профілактичних щеплень.
Чим небезпечний грип
Грип може викликати ускладнення, найчастіше це — пневмонія або серцева недостатність. Медики попереджають про небезпеку самолікування та наполягають на щепленнях. Передусім це слід зробити людям із групи ризику:
1. Медичні працівники, які мають більший ризик захворіти на грип через особливості професії.
2. Вагітні — лікарі попереджають, що грип може мати серйозні наслідки під час вагітності. Натомість вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності.
3. Літні люди — імунітет з віком послаблюється і стає менш ефективним у боротьбі з грипом, хвороба може мати серйозні наслідки, коли людині за 65.
4. Люди з хронічними захворюваннями, яким слід пам’ятати, що за наявності хронічних недугів ризик ускладнень грипу значно підвищується.

В Україні закінчилася епідемія ГРВІ, але люди продовжують помирати. Джерело: depositphotos
Чи можна вакцинуватися від грипу під час епідемії
Найкращий час для щеплення — напередодні грипозного сезону (в Україні це вересень). Але вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Лікарі спростовують міф про ослаблення організму після щеплення. Навпаки, людина стає міцнішою та здатна краще протистояти хворобі.
Однак на державному рівні щеплення від грипу належить до рекомендованих, тому вакцину можуть закуповувати за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян. Орієнтовна вартість однієї дози — від 350 грн.
Епідемічний сезон ГРВІ в Україні почався 30 вересня 2024 року. Відтоді, за офіційною статистикою, перехворіло майже 4 млн людей.