Facebook Pixel

Інвестиції в газ. Коли чекати на прибуток, якщо вкластися у видобуток газу

Високі ціни на природний газ зробили галузь газовидобутку привабливішою для інвесторів, проте очікувати на швидкий прибуток у газовидобуванні не доводиться.

Про це в інтерв'ю The Page заявив фіндиректор Smart Energy Олексій Заєць.

«Нинішні високі ціни на газ зробили нашу галузь знову інвестиційно-привабливою. Але треба враховувати високу інерційність і капіталомісткість газовидобутку: інвестиції сюди потрібні значні, а їхнє повернення починається лише через 1,5 – 2 роки в разі успішності виробничих проєктів», — зазначив він.

Газовидобуток — галузь високоризикова, зауважив Заєць.

«У середньому лише одна з трьох пробурених свердловин виявляється продуктивною, решта – суха. Водночас вартість свердловини, глибина якої понад 5 тисяч метрів, становить приблизно $13 –15 млн», – пояснив Заєць.

Водночас, за його словами, «увесь газ українського видобутку спрямувати на потреби населення за низькою ціною» не можна. У такому разі приватні компанії, які займаються видобуванням природного газу в українській юрисдикції, будуть змушені скоротити або повністю зупинити видобуток.

За його словами, 2015 року Кабінет міністрів обмежив кількість споживачів, які можуть купувати газ у приватних компаній. Це торкнулося хіміків, енергетиків, металургів. У підсумку 2017 року видобуток у приватних компаніях впав.

Smart Energy входить до складу «Смарт-холдингу». Свою історію вона веде з 2010 року, коли до холдингу увійшла компанія «Пром-енерго продукт», яка має спеціальний дозвіл на геологічне вивчення та дослідно-промислове розроблення Васищевського газоконденсатного родовища в Харківській області.

Подякувати 🎉