Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Поляки видобуватимуть газ в Україні. Почнуть з Львівської області

Фото: facebook/andriy.gerus

Фото: facebook/andriy.gerus

Польська державна нафтогазова компанія PGNiG інвестує в газовидобуток на території України $50 млн з можливим збільшенням капіталовкладень до $500 млн.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, який був присутній під час підписання угоди між PGNiG і ERU.

«Було підписано важливу угоду про співпрацю компаній PGNiG і ERU Management Services, яке передбачає, що ці дві компанії створюють партнерство 85%/15% і починають реалізацію проекту з видобутку газу на заході України. Це перша інвестиція польського PGNiG в газовидобуток в Україні. На першому етапі планується інвестувати $50 млн», — написав Герус.

Депутат додав, що згодом обсяг інвестицій польської компанії може досягти $500 млн.

Нагадаємо, що на початку вересня 2021 PGNiG уклала 20-річний контракт з американською Venture Global на додаткову закупівлю 2 млн тонн зрідженого газу в рік. Таким чином обсяги поставок американського скрапленого газу в Польщу досягнуто 5,5 млн тонн на рік, що еквівалентно або 7,4 млрд кубометрів після регазифікації.

Контекст. PGNiG оголосила 30 серпня про підписання угоди з українсько-американською компанією «Енергетичні ресурси України» (ERU). Угода передбачає спільні геологорозвідувальні роботи. В результаті угоди PGNiG придбає 85% компанії «Карпатгаздобича».

У травні PGNiG отримала від Антимонопольного комітету України дозвіл на придбання контрольного пакету акцій компанії «Карпатгаздобича». Здобувач є власністю ERU.

У минулому році PGNiG продала в Україні 1,2 млрд кубометрів газу, в I кварталі цього року було продано 210 млн кубометрів.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo — найбільша нафтогазова компанія в Польщі. Спеціалізується на розробці газових і нафтових родовищ, будує нафтогазову інфраструктуру, а також експортує і імпортує енергоносії.

«Енергетичні ресурси України» — група компаній, яка реалізує проекти в енергетиці країни. Вона має іноземні інвестиції. Власники групи Ярослав Мудрий та Дейл Перрі. У липні 2019 року ЕРУ першої імпортувала електроенергію з Європи.

Обидві компанії з 2016 року експортують природний газ в Україну і спільно постачають газ «Укртрансгазу».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини