Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

За ціни на газ $900 Україну очікує економічний спад — мінекономіки Любченко

Стрімко зростаюча ціна на газ призведе до скорочення ВВП України, причому граничною середньорічною ціною називається $900 за тисячу кубометрів.

«За середньорічної ціни імпортного газу в районі $900 (за 1 тис. кубометрів — The Page) ми почнемо втрачати ВВП. Це ми вже змоделювали», — повідомив в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» міністр економіки країни Олексій Любченко.

Водночас він не зазначив, якими саме будуть втрати економіки України, але спрогнозував зростання споживчих цін і надалі.

«Ціни виробників окремих галузей вимушено можуть зростати, і зростання це багато в чому ляже на плечі споживачів», — сказав він.

За його словами, інфляційний навіс треба чекати наступного року. «Цей рік ми проходимо без сюрпризів», — упевнений глава відомства.

Любченко зазначив необхідність розвивати власний видобуток газу в країні, нагадавши, що кілька років тому була затверджена концепція розвитку нафтогазової галузі України, відповідно до якої в 2020 році в країні мали видобути понад 20 млрд кубічних метрів газу.

«Природно, ми цього показника не досягли навіть у 2021 році й тепер добре знаємо ціну українському газу, що не видобули», — сказав Олексій Любченко.

Енергетична криза у світі також підвищує вимоги до енергоефективності, підкреслив міністр. За його словами, офісом президента готується масштабна програма енергоефективності під назвою «Велика енергоефективність».

Мова йде про реновації житлових будинків і комунікацій з метою зекономити Україні в майбутньому до 20 — 30% енергоносіїв.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини