Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

В Україні прискорилася інфляція: НБУ пояснив високий рівень зростання цін

Базова інфляція в червні виявилася вище прогнозованої. Фото: Pixabay

Базова інфляція в червні виявилася вище прогнозованої. Фото: Pixabay

У червні 2021 року споживча інфляція в Україні залишилася на колишньому рівні: за рік вона зросла на 9,5%. Однак споживчі ціни в місячному вимірі збільшилися на 0,2%. У Національному банку пояснили, в чому причина зростання цін.

Базова інфляція в червні зросла з 6,9% до 7,3% (+ 0,4%), що значно більше, ніж НБУ прогнозував у квітні — 6,5%.

Зростання цін на продукти

На тлі світового зростання цін на продовольство, за червень в Україні зросли на 12,1% ціни на продукти. Максимально подорожчали соняшникова олія та продукти її перероблення. Також через збільшення витрат виробників на сировину та енергію сильно подорожчали макарони, кондитерські вироби, м'ясо-молочна продукція.

Зростання цін на сирі продукти харчування сповільнилося до 5,1% завдяки збільшенню їхнього виробництва та зростанню пропозицій на ринку. Ціни на ягоди сезонно почали падати. Посилилося зростання цін на молоко — через збільшену вартість кормів і скорочення виробництва. Подорожчав на українському ринку і цукор через поганий врожай цукрових буряків.

Непродовольчі товари та послуги

Для порівняння, непродовольчі товари подорожчали всього на 1,8%. Найбільше зросли ціни на фармацевтику, меблі, товари для особистого догляду, побутову техніку та електроніку.

Зростання цін на послуги склало 8,1%. Через високий споживчий попит і зрослі витрати особливо сильно подорожчали послуги закладів громадського харчування, культури, відпочинку, страхування особистого транспорту, кабельного телебачення, інтернету та таксі.

Зростання цін на газ, транспорт і алкоголь

Адміністративно регульовані ціни зросли на 18%, в основному, за рахунок різкого подорожчання газу в річному вимірі. Водночас у місячному розрізі ціни на «блакитне паливо» виросли незначно.

Також у червні підвищилися ціни на проїзд у громадському транспорті. Ціни на алкоголь також зросли — основним драйвером тут виступило подорожчання пива.

Контекст. 10 червня Кабмін опублікував урядовий макропрогноз на 2022-2024 роки. Серед інших показників там є і передбачуваний розмір інфляції. Згідно з ним, середньорічна інфляція у 2022 році складе 7,2% на початку року і 6,2% до його закінчення, у 2023 році її показники складуть 6% і 5,3%, а у 2024-му — 5,2% і 5 % відповідно.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини