Facebook Pixel

Є ознаки «певної змови»: Гетманцев оцінив ситуацію на ринку цукру

Упродовж декількох тижнів ціна на цукор в Україні була найвищою в Європі, сказав глава фінансового комітету ВР Данило Гетманцев після засідання фракції «Слуга народу» 12 липня.

«Як людина, яка може читати цифри, я можу говорити про те, що є якісь ознаки певної змови, притримання товару для отримання додаткових заробітків. Я переконаний, що цим має займатися Антимонопольний комітет», — підкреслив він.

Гетманцев заявив, що профільні міністерства дійшли згоди з виробниками цукру та асоціаціями кондитерів щодо ціни на цей товар.

«Народні депутати пропонували рішення, яке стосувалося розширення квоти на ввезення цукру, але наш комітет не підтримав цей законопроєкт», — сказав нардеп.

Додатково. ФАО (продовольча й сільськогосподарська організація ООН) повідомила, що світові ціни на продовольство в червні знизилися вперше за останні 12 місяців.

Середнє значення індексу продовольчих цін ФАО (Food Price Index) у червні склало 124,6 пункту, що на 2,5% нижче, як порівняти з травневим показником, але все ще на 33,9% вище, ніж роком раніше. Падіння пояснюється зниженням цін на рослинні олії, зернові та молочну продукцію. Воно із запасом перекрило зростання цін на м'ясо та цукор.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉