Facebook Pixel

Світові ціни на продукти впали вперше з початку пандемії коронавірусу. Але залишаються рекордно високими

Світові ціни на продовольство в червні знизилися вперше за останні 12 місяців. Фото: couriermail.com.au

Світові ціни на продовольство в червні знизилися вперше за останні 12 місяців. Фото: couriermail.com.au

ФАО (продовольча та сільськогосподарська організація ООН) повідомила, що світові ціни на продовольство в червні знизилися вперше за останні 12 місяців.

Середнє значення індексу продовольчих цін ФАО (Food Price Index) в червні склало 124,6 пункта, що на 2,5% нижче порівняно з травневим показником, але все ще на 33,9% вище, ніж роком раніше. Падіння пояснюється зниженням цін на рослинні олії, зернові та молочну продукцію. Воно з запасом перекрило зростання цін на м'ясо і цукор.

bezymyannyy8.png

Індекс продовольчих цін ФАО — це середньозважений показник, що відслідковує динаміку міжнародних цін на п'ять основних продовольчих товарних груп.

Telegram Logo

Індекс цін на рослинні олії знизився на 9,8%, досягнувши найнижчого за останні чотири місяці рівня.

Індекс цін на зернові знизився на 2,6% порівняно з травневим рівнем, але він усе ще на 33,8% вище значення на червень-2020. Ціни на кукурудзу на міжнародних ринках впали на 5% слідом за зниженням котирувань в Аргентині внаслідок зростання пропозиції за рахунок нового врожаю, обсяги якого виявилися більшими, ніж очікувалося. Ціни на пшеницю в червні зменшилися незначно — на 0,8%. Цьому сприяв добрий загальносвітовий прогноз, а також поліпшення видів на врожай у багатьох ключових країнах-виробниках. Ці фактори нівелювали тенденцію до підвищення цін, обумовлену посушливою погодою в Північній Америці.

bezymyannyy9.png

Індекс цін на молочну продукцію зменшився на 1%. Найбільше зниження продемонстрували ціни на вершкове масло, що пояснюється різким скороченням світового імпортного попиту і незначним збільшенням запасів, особливо в Європі.

Індекс цін на цукор продовжує зростати третій місяць поспіль. Він збільшився на 0,9% порівняно з травнем і досяг нового багаторічного максимуму. Зростання цін викликане невизначеністю щодо того, яким чином несприятливі погодні умови позначаться на обсягах урожаю в Бразилії, яка є найбільшим в світі експортером цукру.

Індекс цін на м'ясо в червні зріс на 2,1%, тенденція зростання зберігається дев'ятий місяць поспіль. Порівняно з відповідним періодом минулого року індекс зріс на 15,6%, але він усе ще на 8% нижче максимального рівня, який був досягнутий в серпні 2014 року.

Додатково. Індекс світових цін на продовольство, складений ООН, демонструє рекордне зростання. За рік ціни зросли на 40%, повідомляє CNN.

Найсильніша динаміка була у квітні 2021-го, коли ціни на продукти до початку травня підскочили на 4,8%, побивши десятирічний рекорд. Старший економіст ООН Абдул-Реза Аббасіан вважає причиною всього різке зростання попиту на кукурудзу в Китаї, сильну посуху в Бразилії та глобальне збільшення споживання рослинних масел і цукру.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини