Facebook Pixel

Ціни в червні символічно знизилися на 0,2%. Що подешевшало найбільше

Зростання цін на продукти та послуги — Інфляція в Україні. Дані: Держстат.

Зростання цін на продукти та послуги — Інфляція в Україні. Дані: Держстат.

Інфляція на споживчому ринку в червні 2021 в порівнянні з травнем 2021 склала 0,2%, з початку року споживчі ціни зросли на 6,4%.

Базова інфляція в червні 2021 в порівнянні з травнем 2021 склала 0,4%, з початку року 4,3%, повідомляє Держстат.

На споживчому ринку в червні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,1%.

Найбільше знизилися в ціні:

Telegram Logo
  • яйця -16%;
  • ціни на фрукти, овочі, молоко, сало, свинину знизилися в межах 2,8-0,4%.

Продовжили рости в ціні (в межах 3,4-0,4%): соняшникова олія, риба та продукти з риби, рис, макаронні вироби, м'ясо птиці, безалкогольні напої, сири, продукти переробки зернових, яловичина, масло, цукор.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1%:

  • на тютюнові вироби + 1,2%,
  • на алкогольні напої + 0,7%.

Зростання тарифів на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,4% відбулося в основному за рахунок підвищення плати за утримання будинків і прибудинкових територій на 1,0%, природний газ зріс на 0,7%.

Ціни на транспорт зросли на 1,0% в першу чергу за рахунок подорожчання проїзду в залізничному і автодорожньому пасажирському транспорті на 5,3% і 2,4% відповідно.

Індекс споживчих цін (ІСЦ, інфляція) — показник зміни в часі цін і тарифів на товари і послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Розраховується щомісячно на основі даних про ціни (Отримувані органами державної статистики шляхом щомісячної реєстрації цін і тарифів на споживчому ринку) і даних національних рахунків по витратам домогосподарств на кінцеве споживання по країні в цілому з подальшим розподілом (за результатами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств).

Базовий індекс споживчих цін (БІСЦ, базова інфляція) — субіндекс індексу споживчих цін. Його побудова засноване на існуючих методологічних принципах з розрахунку індексу споживчих цін. БІСЦ показує стійку динаміку цін з мінімізацією короткострокових нерівномірних змін цін, викликаних шоками пропозиції і адміністративним регулюванням. Як правило, при розрахунку БІСЦ із ІСЦ виключають паливо та продукти харчування.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини