Прогноз інфляції-2021: Мінекономіки чекає на стрибок цін на початку року

У Мінекономіки озвучили прогноз інфляції на початок 2021 року. Фото: Нацбанк

У Мінекономіки озвучили прогноз інфляції на початок 2021 року. Фото: Нацбанк

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства опублікувало огляд інфляції за серпень 2020 року. У ньому йдеться, що на початку 2021 року в Україні варто очікувати зростання інфляції.

Зокрема, Мінекономіки стверджує, що зараз ціни перебувають у прогнозованому тренді, а саме 5,9% на кінець 2020 року, що відповідає загальній тенденції позитивного розвитку економіки.

Quote«Надалі варто очікувати, що процес поступового насичення економіки грошима з метою її пожвавлення, очевидно, сформує вагоміший тиск на цінову динаміку внаслідок накопичувального ефекту, який, імовірно, істотно проявиться лише на початку наступного року», — йдеться в огляді.
Telegram Logo

Інфляція в серпні й з початку 2020 року

За даними міністерства, у серпні 2020 року інфляція склала 0,2%, проте, як порівняти з показниками роком раніше, зростання цін збільшилося до 2,5%. Це пов'язано з тим, що в серпні підвищилася вартість комунальних послуг (це зумовлено подорожчанням природного газу майже на 38%).

Водночас із початку року ціни зросли на 1,2%. У Мінекономіки підкреслили, що востаннє інфляція за підсумками восьми місяців року була нижче за цей показник лише 2013-го (тоді зафіксували дефляцію 0,6%).

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Які товари та послуги подорожчали в серпні

В огляді наголошується, що за підсумками серпня майже за всіма товарами та послугами спостерігалося уповільнення зростання цін або взагалі їхнє зниження, що пов'язано із сезонністю. Винятком є лише природний газ для населення, проте ціна на нього однаково нижче, ніж 2019 року.

Також наголошується, що ціни в промисловості в серпні 2020 року збільшилися на 2,3% (у липні було 0,4%). Однак, як порівняти із серпнем 2019-го, ціни цього року нижчі на 4,7%. Це пов'язано зі зростальним ціновим трендом на більшість товарів на світовому ринку. Варто також згадати ціни в будівництві, які почали швидше зростати в липні — до 2,2%, ніж роком раніше (попереднього місяця було 1,8%). Це пов'язано з тим, що вартість будівництва комплексних промислових споруд подорожчала.

Контекст. За даними Державної служби статистики, у липні споживчі ціни, як порівняти з червнем, знизилися на 0,6%, з початку року зросли на 1,4%, а як порівняняти з липнем 2019-го — на 2,4%, як і минулого місяця. У відомстві заявили, що інфляція в Україні, як і раніше, «не може розігнатися».

Варто також зазначити, що в проєкті державного бюджету-2021 інфляція прогнозується на рівні 7,3%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини