Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Топ-посада часів Януковича і мільйонні доходи: що відомо про нового міністра економіки Олексія Любченка

Перестановки в Кабміні: хто такий Олексій Любченко. Фото: сайт Державної податкової

Перестановки в Кабміні: хто такий Олексій Любченко. Фото: сайт Державної податкової

У понеділок, 17 травня, на позачерговому засіданні фракції «Слуга народу» були узгоджені нові керівники трьох міністерств: охорони здоров'я, інфраструктури та економіки.

Глава фракції Давид Арахамія на брифінгу повідомив про те, що міністром економічного розвитку — і за сумісництвом першим віце-прем'єр-міністром — стане глава Державної податкової служби Олексій Любченко, замість Ігоря Петрашка, який минулого тижня написав заяву про звільнення. Верховна Рада підтримала його кандидатуру 293 голосами «за».

The Page зібрало про нового міністра Олексія Любченко актуальну інформацію.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Хто такий Олексій Любченко

Олексій Миколайович Любченко народився 21 вересня 1971 року у селі Орловець, Черкаська область.

Освіта

У 1993 році закінчив з відзнакою Київський державний економічний університет за спеціальністю: «Економічне і соціальне планування». У 2007 році — навчання в докторантурі Ради з вивчення продуктивних сил Національної академії наук України.

Кар'єра

 • З червня 1987 до липня 1987 року працював підсобним робітником експериментальної ділянки Смілянського машинобудівного заводу Черкаської області.
 • З липня 1993 до 1994 рр. — експерт програми «Макроекономіка» Центру ринкових реформ.
 • У 1994-1995 рр. — старший економіст Смілянської міської ради Черкаської області.
 • У 1995-1997 рр. — завідувач відділом комунальної власності та підприємництва Смілянської міської ради Черкаської області. Працював завідувачем відділу управління комунальною власністю Управління економіки та майна міста виконкому міськради.
 • На початку 1998 року призначений начальником управління економіки та майна Черкаської обласної державної адміністрації. Обіймав посаду заступника міського голови з питань діяльності органів ради, був членом виконкому.
 • З вересня 1998 до лютого 1999 року — заступник начальника управління з питань економіки Черкаської ОДА.
 • З лютого 1999 року перейшов на роботу заступником голови до Державної податкової адміністрації в Кіровоградській області, з травня 1999 року — перший заступник голови адміністрації в Кіровоградській області.
 • З лютого 2003 до 2005 рр. — голова Державної податкової адміністрації в Черкаській області.
 • З лютого 2005 до 2009 рр. — помічник голови патронатної служби, заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації.
 • З вересня 2009 до червня 2011 рр. — заступник голови Державної податкової адміністрації України.
 • З червня 2011 до лютого 2012 рр. — директор Департаменту оподаткування юридичних осіб Державної податкової служби України.
 • З лютого 2012 до липня 2014 рр. — перший віце-президент «Украгрохімхолдингу».
 • З липня 2014, 2015 років — радник голови відділу радників Департаменту забезпечення діяльності служби Державної фіскальної служби України.
 • З жовтня 2015 року — перший віце-президент «Украгрохімхолдингу».
 • 29 квітня 2020 р. розпорядженням Кабінету міністрів України призначений головою Державної податкової служби України.
 • 14 квітня 2021 р. Кабінет міністрів перепризначив Олексія Любченка головою Державної податкової служби. Згідно з рішенням уряду Олексій Любченко обійматиме посаду керівника ДПС ще 5 років.
Підписуйтесь на нас в Google News!

Родина

Одружений, має сина Андрія (1994 р.н.)

Декларація

У декларації Любченка за 2019 рік вказані три квартири — в Черкасах, Смілі та Києві, записані на дружину земельна ділянка 43800 м² в Знам'янці та недобудований гараж. Задекларовані також мисливський карабін Blaser D-99, два годинники Breguet і ювелірні прикраси з дорогоцінними каменями. На дружину оформлені водний катер Bombardier Utopia 205, автомобілі Land Rover Evoque 2013 року випуску і Nissan Micra 1,2 2007 року випуску. Сам Любченко користується водним катером Buster Magnum, який належить іншій особі.

Зарплату сім'я Любченко отримує в «Украгрохімхолдингу», акціонером якого він є і входить до складу корпорації «Украгрохімхолдинг». Підприємство є одним із найбільших в Україні компаній, яка займається виробництвом складних фосфоровмісних мінеральних і екологічних органо-мінеральних добрив, пластикової тари для рідких і пастоподібних препаратів фармацевтичної і хімічної промисловості.

Згідно з аналітичною системою YouControl, засновники «Украгрохімхолдингу» знаходяться в офшорах.

У 2019 р. Олексій Любченко отримав дохід на 840 тис гривень:

 • 817 тис. гривень — зарплата та інші виплати від «Украгрохімхолдингу»;
 • 27 тис. гривень — відсотки, благодійна допомога.

Його дружина заробила понад 1,5 млн гривень у вигляді зарплати від «Украгрохімхолдингу», а також від продажу нерухомого майна, банківські відсотки, надання майна в оренду.

Готівкою сім'я Любченко зберігає:

 • $12 тис.;
 • €14 тис.;
 • 90 тис. гривень.

А на банківських рахунках набагато більше:

 • $85 тис.;
 • €49 тис.;
 • 749 тис. гривень.

Цікаві факти

Через те, що з 9 вересня 2009 року до 16 червня 2011 року Любченко був заступником голови податкової, це могло коштувати йому всієї подальшої кар'єри, адже він потрапляє під закон про люстрацію, так як обіймав топ-посаду за часів президентства Віктора Януковича.

У 2012-2014 роках Любченко був помічником народного депутата і колишнього податківця Віктора Тимошенка. Це прізвище спливло влітку 2019 року під час передвиборної кампанії в Раду. Тимошенко брав участь у відборі кандидатів з мажоритарних округів від «Слуги народу», а також був причетний і до формування списків партії президента. Тоді ж його прізвище фігурувало разом із іншою людиною — другом президента Іллею Павлюком, який, як вважається, має дуже великий вплив на процеси на митниці. У пресі пишуть, що у Павлюка є своя група з декількох десятків депутатів у «Слузі народу».

Кандидатуру Любченка на посаду голови ДПС лобіював міністр фінансів Сергій Марченко. Він і водив його до Офісу президента «на узгодження».

Призначення його на посаду було блискавичним, хоча, відповідно до закону, на цю посаду необхідно проводити конкурс. Формально його оголосили. Тільки тривав цей конкурс аж три дні, два з яких були вихідними. У Кабміні запевняли, що це призначення на час карантину, потім проведуть повноцінну процедуру.

Є цікава історія, пов'язана з сином чиновника Андрієм Любченком. Любченко-молодший їздить на преміальному кросовері Porsche Macan 2019 року і живе в київській новобудові на 100 квадратів. При цьому власником квартири він став у 18 років. Вартість нерухомості — близько $225 тис. Автомобіль обійшовся йому щонайменше в $72 тис. Син податківця стверджує, що не пам'ятає, звідки взялися гроші на житло. А ось машину купив за свої кошти.

2018 року сина майбутнього міністра затримали на нетверезому водінні в Черкаській області. У суді він навіть визнав свою провину. Але слідство у цій справі тривало так довго, що минули строки притягнення винуватця до відповідальності.

Контекст. 18 травня Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів. Йдеться про міністрів: інфраструктури – Владислава Криклій, економіки – Ігоря Петрашка та охорони здоров'я – Максима Степанова.

Коментарі

Всі новини