Facebook Pixel

Рада відправила у відставку Степанова, Криклія та Петрашка. Хто замінить міністрів

Верховна Рада 18 травня відправила у відставку трьох міністрів. Йдеться про міністрів інфраструктури Владислава Криклія, економіки Ігоря Петрашка й охорони здоров'я Максима Степанова.

«За» звільнення Степанова проголосувало 292 народних депутати, за відставку Криклія та Петрашка за власним бажанням — 284 і 280 відповідно.

Відставка Криклія

Криклій під час виступу у Раді підкреслив, що президент Володимир Зеленський не просив його писати заяву про звільнення, заявивши, що «всі дії ухвалюють командно і самостійно на законних підставах».

Він також відзвітував за двадцять місяців своєї роботи на посту міністра, заявивши про незмінність пріоритетного курсу на євроінтеграцію, залучення інвестицій, розвиток інфраструктури й однакових чесних правил для всіх. Він додав, що під час його керівництва угоду з ЄС виконують на 42%, а до його призначення було 18%. Також розповів про шість укладених угод зі значними інвестиціями з боку ЄБРР і ЄІБ на суму понад 1,1 млрд євро і нагадав про те, що вже в середині літа очікується підписання з ЄС угоди про відкрите небо. Що стосується проблем, то Криклій відзначив брак фінансування для інвестпроєктів, зокрема й «Укрзалізниці».

За словами голови фракції «Слуга народу» Давида Арахамії, Криклія може замінити нинішній глава «Укравтодору» Олександр Кубраков.

Відставка Петрашка

Петрашко, зі свого боку, назвав основним своїм досягненням «стабілізацію економіки в умовах коронакризи», заявивши, що за рік його роботи в міністерстві, він заклав основи для зростання економіки й отримав позитивну динаміку щодо зростання експорту, торгівлі, промвиробництва. Також він нагадав про програму «5-7-9». За словами Арахамії, Петрашка може замінити глава Державної податкової служби Олексій Любченко.

Звільнення Степанова

Що стосується Степанова, то, за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, основна причина такої ініціативи — повільний прогрес із вакцинацією та поставками препаратів в Україну. Сам ексміністр заявив, що темпи вакцинації не влаштовують і його, але «в умовах опору антивакцинаторів і неконструктивної критики політиків його команда зробила все можливе». Степанов також розповів, що МОЗ уже почав переговори про закупівлю вакцин проти COVID-19 на 2022 рік, зокрема з власником Serum Institute Сайрусом Пунаваллою під час його візиту до Києва. Крім цього, він підкреслив, що провал вакцинації стався в усьому світі і заявив, що у нього є чіткий план, як повністю подолати пандемію і побудувати дієву українську медицину, для чого потрібен час і підтримка.

На посту глави МОЗ Степанова може замінити головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Контекст. Минулого тижня Петрашко і Криклій написали заяву про звільнення. Степанов це робити відмовився, а тому Денис Шмигаль направив до Верховної Ради подання про звільнення в зв'язку з невдоволенням його діяльностю, зокрема в сфері вакцинації.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉