Facebook Pixel
IT

Як податися на грант через Дію та відкрити власний бізнес

До кінця 2022 року можна отримати грант на бізнес через Дію. Фото: Pixabay

До кінця 2022 року можна отримати грант на бізнес через Дію. Фото: Pixabay

Щоб отримати грант на розвиток власного малого бізнесу, можна скористатися державною програмою «єРобота» через портал «Дія». Держава надає українцям мікрогранти на відкриття власної справи до кінця 2022 року.

Як це зробити, які умови отримання коштів за грантом через портал «Дія», пише SPEKA.

The Page відібрав основні аспекти отримання державного гранту на відкриття або релокацію власного бізнесу та додав деталі умов отримання грошей з порталу «Дія».

1

Як податися на державний грант через Дію

Заповнити заявку на грант можна через портал Дія

Заповнити заявку на грант можна через портал Дія

Аби отримати кошти (від 50 до 250 тис. грн) на перенесення або відкриття бізнесу за програмою «єРобота», необхідно авторизуватися на порталі «Дія» у кабінеті громадянина за допомогою BankID або електронного підпису.

Після цього заповнюється онлайн-заявка, до якої прикріплюється бізнес-план (його радять робити одразу на декілька кварталів). Заявка підписується електронним підписом (ФОП мають скористатися ключем ФОП).

Офлайн щодо програми українців можуть проконсультувати у найближчому відділенні Ощадбанку.

2

Хто може отримати грант через Дію

На грант можуть податися майбутні підприємці, діючі ФОП або юридичні особи, які не перебувають та не ведуть бізнес на тимчасово окупованих територіях чи на території країни-терориста росії.

Також особа не може перебувати під санкціями або мати відкриту справу про банкрутство або рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію. Крім того, охочі отримати грант мають розрахуватися з бюджетом.

3

Коли треба подати заявку на відкриття бізнесу

Наразі триває пʼятий етап подачі заявок — від 22 серпня 2022 до 4 вересня 2022. Заявки на гранти опрацьовуватимуться до 16 вересня, загальна сума, виділена на мікрогранти — 480 млн грн.

Крім цього, держава запланувала ще 7 етапів до кінця 2022 року, наступний почнеться 5 вересня в завершиться 18 вересня. Ще шість етапів пройдуть у такі терміни:

  • 19 вересня 2022 — 02 жовтня 2022
  • 03 жовтня 2022 — 16 жовтня 2022
  • 17 жовтня 2022 — 30 жовтня 2022
  • 31 жовтня 2022 — 13 листопада 2022
  • 14 листопада 2022 — 27 листопада 2022
  • 28 листопада 2022 — 12 грудня 2022
4

Хто оцінює заявку на грант через Дію

Рішення про надання гранту на відкриття бізнесу прийматиме Державний центр зайнятості, але спочатку ваш бізнес-план оцінить Ощадбанк: вивчить ділову репутацію, кредитну історію та потенційну рентабельність бізнесу.

Після цього заявника запросять на співбесіду у регіональному центрі зайнятості: там він повинен буде захистити свій бізнес-план.

Відмовити можуть через податкові борги, а також проблемну або прострочену заборгованість за кредитами (понад 90 днів).

Кошти видаються за рейтингом: спочатку фінансування отримають заявники із найвищим балом, а сума гранту залежатиме від кількості робочих місць (при створенні одного ви отримаєте максимум 150 тис. грн).

5

На які цілі можна буде витратити грант від Дії

Держава пропонує гранти за різними напрямами

Держава пропонує гранти за різними напрямами

Кошти від програми «єРобота» можна буде витратити на придбання обладнання, закупівлю сировини, орендну плату (але не більше 25% від суми гранту) та лізинг обладнання.

Існує кілька напрямів програми «єРобота». Зокрема, по мікрогрантах до 250 тис. грн напрям обирається вільно: такі гранти часто даються на відкриття кав'ярень, перукарень, ательє з пошиття та ремонт одягу, але можна запропонувати і стартап в IT тощо.

Крім того, можна отримати грант для розвитку переробного підприємства (тут сума буде серйозніша — до 8 млн грн), створення тепличного господарства (до 7 млн грн за 2 га), відкриття саду (до 400 тис. грн за 1 га) тощо.

6

Чи доведеться повертати кошти державі

У разі отримання гранту підприємець має створити як мінімум одне робоче місце, здійснювати діяльність не менше 3 років і сплачувати податки в бюджет (зокрема, за працевлаштування робітників).

Повертати гроші державі доведеться тільки у разі невиконання зобовʼязань перед державою, тобто, якщо не будуть створені робочі місця відповідно до суми гранту.

Головна порада: напишіть хороший та деталізований бізнес-план, розписавши різні статті витрат. При його складенні варто звернутися до фахівців щодо розрахунку податків.

7

Найпоширеніші помилки при складенні бізнес-плану

  1. неправильно визначені статті витрат (наприклад, у перших хвилях на рекламу витрачатися було не можна, тепер туди можна спрямувати до 10% від грантових коштів);
  2. неправильно нараховані податки;
  3. забуті комунальні платежі;
  4. занадто нереалістичні та оптимістичні прогнози розвитку бізнесу.