Facebook Pixel

Уряд запускає ще три програми грантової підтримки бізнесу

Кабмін розширив список грантових програм, спрямованих на підтримку підприємництва та створення нових робочих місць під час війни. Вони спрямовані на розвиток переробної промисловості та IT-сфери.

«Головна мета програм – створити нові робочі місця та сприяти розвитку малого та середнього бізнесу навіть під час війни. Це дозволить забезпечити зростання ВВП, стійкість економіки та максимально швидке відновлення нашої країни, щоб українці, змушені виїхати за кордон, могли повернутися додому», – наголосила перший віце-прем'єр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Програма розвитку переробної галузі передбачає державне співфінансування підприємців, які бажають створити чи розвинути свій бізнес.

Гроші виділяються на придбання основних засобів виробництва (верстати, технологічне обладнання) та покриття витрат на їх доставлення та введення в експлуатацію.

Перші 1000 заявників отримують грант у розмірі до 70% вартості проєкту, решту 30% вони фінансують власним коштом.

Учасники можуть залучити додаткові кредитні кошти – до 16 млн грн за програмою "5-7-9" під 0%.

Підприємці мають сплатити податки та ЄСВ на суму гранту протягом 3 років, створивши не менше 25 робочих місць.

Програма інвестицій в IT-стартапи дозволить розробникам технологічних продуктів залучити фінансування для відкриття та розвитку бізнесу.

У рамках проєкту фінансується реалізація стартапів на різних етапах – від ідеї до готового життєздатного продукту.

Для стартапів, залежно від стадії реалізації, Фонд розвитку інновацій надає грант від 750 тисяч до 3,5 млн грн з чіткими умовами про кількість залучених працівників, а Фонд інвестицій надає зворотну фінансову допомогу у розмірі від 3,5 до 8 млн грн.

Обов'язок одержувача гранту – сплатити податки та ЄСВ у розмірі 50% отриманого гранту протягом двох років та створити не менше 5 робочих місць.

Програма «Старт в IT» — це гранти на навчання українців з IT-спеціальностей.

Отримати фінансування можуть громадяни, які втратили роботу, перебувають у простій, неоплачуваній відпустці, є ВПО і хочуть здобути нову професію у сфері IT.

Після закінчення навчання учасники повинні протягом 30 днів працевлаштуватися за новою спеціальністю, відкрити ФОП або розпочати незалежну професійну діяльність.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉