Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Кабмін виділив 16 млрд грн на гранти для малого бізнесу: хто та як їх зможе отримати

Уряд виділятиме гранти малому бізнесу

Уряд виділятиме гранти малому бізнесу

Кабінет міністрів виділив Міністерству економіки 16 млрд грн із резервного фонду держбюджету на нову бюджетну програму «Надання грантів на створення бізнесу».

Програма передбачатиме гранти та мікрогранти у формі державної безповоротної допомоги.

«Сьогодні ми затвердили три програми грантового фінансування, ще три програми буде схвалено найближчим часом», – сказав 21 червня прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Важливим акцентом усіх цих програм є створення нових робочих місць.

Передбачено можливість формування заяви на отримання гранту онлайн. «Тому ми об'єднали всі ці програми під загальною назвою «еРобота», – додав прем'єр.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Кабмін планує видавати 20 тис. таких грантів на рік на створення нових бізнесів, річний бюджет програми – 5 млрд грн.

Грант може отримати будь-який українець, який не працює на інших підприємствах і не веде іншого бізнесу.

Подати заявку на отримання гранту можна буде в «Діі» або у відділенні Ощадбанку, додавши до неї бізнес-план.

Упродовж 10 робочих днів експерти Ощадбанку та Державного центру зайнятості виконають оцінку заявки, і, якщо вона відповідатиме критеріям програми, грантові кошти буде перераховано на рахунок заявника, запевнив прем'єр.

Держава надаватиме грант не готівкою, а на окремий банківський рахунок. З нього можна буде придбати обладнання, сировину, матеріали, інструменти, частково сплатити за оренду.

«Додатково нові підприємці можуть отримати дешевий кредит за програмою «5-7-9%» у розмірі до 2,5 млн грн. Це кошти на будівництво або реконструкцію приміщень, придбання додаткового обладнання, фінансування оборотного капіталу», — повідомив прем'єр-міністр.

За даними Мінекономіки, натепер затверджено три програми мікрогрантів.

Перша програма передбачає допомогу до 150 — 250 тис. грн для кожного українця, який хоче започаткувати першу власну справу або розвинути вже наявне підприємство: до 150 тис. грн у разі створення одного робочого місця, до 250 тис. грн – двох місць.

Уповноваженим банком програми є державний Ощадбанк, заявки на отримання грантів можна подавати через «Дію» або в будь-якому відділенні банку.

Друга програма спрямована на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства: держава співфінансує закладання саду спільно з підприємцем (загалом планують підтримати створення 10 тис. га садів). Держава надає грант у розмірі 70% вартості проєкту (без ПДВ).

Держава надаватиме від 300 до 400 тис. грн на 1 гектар садів.

Очікувана кількість грантів залежить не від кількості підприємств, а від площі насаджень. Зараз уряд говорить про гранти для висадження 10 тисяч гектарів нових садів. Загальний бюджет програми – 4 млрд грн. Одержувачі грантів мусять мати власну землю або землю в користуванні щонайменше на 25 років. Проєкт саду може бути від 1 до 25 га.

Третя програма – гранти на створення чи розвиток тепличного господарства. У її рамках кожен інвестор може побудувати легкий тепличний модуль площею приблизно 2 га для ведення овочівництва.

Розмір гранту – від 5 до 7 млн грн. Очікувана кількість грантів – 3 тисячі на рік. Загальний бюджет програми – 7 млрд грн. Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії та фермерські господарства, які мають у власності або оренді землю на строк не менш як 25 років.

Ключова вимога — працевлаштування робітників і сплата податків.

«Один заявник може побудувати один тепличний модуль. Для перших 1000 заявників держава надає грант у розмірі 70% вартості проєкту (без ПДВ), але не більш як 7 млн грн, 30% – коштом отримувача. Усі наступні заявники одержують грант на 50% вартості проєкту (без ПДВ), але не більш як 5 млн грн», – повідомили в Мінекономіки.

«В умовах війни перехід до економічної моделі, коли великий внесок у ВВП роблять мікро-, малі та середні підприємства, є дуже важливим. Тому новою національною ідеєю для українців має стати підприємництво. Функціонування економіки за таким принципом стимулюватиме створення міцного середнього класу і дасть поштовх до появи нових робочих місць у воєнний час», – вважає міністерка економіки Юлія Свириденко.

***

Найближчим часом уряд обіцяє затвердити програми безповоротної грантової підтримки у сфері перероблення та IT-сфері.

Коментарі

Всі новини