Facebook Pixel

Або воювати, або працювати: зареєстрованих безробітних в Україні відправлятимуть на громадські роботи

Кабінет Міністрів оголосив про старт реформи сфери зайнятості в Україні. Згідно з нею, зареєстрованих центром зайнятості безробітних, які не були працевлаштовані у 30-денний період, залучатимуть до суспільно корисних робіт. Такі особи за свою роботу отримуватимуть мінімалку, тобто 6,5 тис.грн. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає «Інтерфакс-Україна».

Він уточнив, що людей можуть долучити до розбирання завалів, ремонту, благоустрою населених пунктів, зведення захисних споруд тощо.

«Що саме потрібно робити в кожному конкретному регіоні, визначатиме місцева влада. Звісно, ця праця оплачуватиметься. Держава платитиме кожному залученому до суспільно корисних робіт зарплату у розмірі мінімальної. Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати гроші від держави і відмовлятися від запропонованої роботи. В умовах воєнного часу держава не має для цього ресурсів. Усі мають або воювати і захищати Батьківщину, або працювати на перемогу і для фронту»


Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Прем’єр наголосив також, що за умови перебування особи за кордоном понад 30 днів під час дії воєнного стану в Україні її позбавлятимуть статусу безробітного та відповідних виплат.

Контекст. На ринку праці в Україні під час війни стрімко зростає попит на робітничі спеціальності — у червні вакансій побільшало на 20%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉