Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Житло, робота та запуск бізнесу: як уряд допомагатиме ветеранам повертатися до мирного життя

Допомога ветеранам — уряд готує ряд грантових програм. Фото: armyinform.com.ua

Допомога ветеранам — уряд готує ряд грантових програм. Фото: armyinform.com.ua

Підтримка ветеранів є пріоритетом для України, саме тому уряд працює над запуском грантових програм для них. Про це повідомила перша віцепрем'єр-міністр — міністерка економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, зараз уже працюють шість грантових програм для ветеранів, що дають їм змогу запустити власний бізнес.

Крім того, у жовтні запрацює іпотечна програма, яка дасть змогу ветеранам придбати житло.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Для України великий виклик — інтегрувати ветеранський рух в економічне життя. Президент Володимир Зеленський чітко окреслив завдання, що стоять перед урядом і Міністерством економіки. Це реабілітація ветеранів, забезпечення їх соціальним житлом, гідними умовами праці та надання можливості розпочати власну справу. У такий спосіб ми будемо мати велику ветеранську армію для відновлення, внесок якої в економіку може стати однією з точок зростання», — розповіла Свириденко.

Вона додала, що до повномасштабного вторгнення рф в Україні нараховувалося приблизно 500 тис. учасників українсько-російської війни. Тепер ця цифра сягне 2 мільйонів.

Іпотека для ветеранів

Як уже раніше зазначалося, у жовтні в Україні запустять програму іпотеки. Долучитися до неї зможуть і ветерани. Однак вона також буде розрахована на військових, лікарів і вчителів.

Quote«Її пільгові умови передбачають кредит під 3% на 20 років із початковим внеском у розмірі 20%. Розширюємо можливості ветеранів у підприємництві. Для тих, хто хоче та може займатися власною справою, розпочали реалізацію шести грантових програм. Це програма «Своя справа» — мікрогранти до 250 тис. грн. Можна відкрити свою кав’ярню, перукарню, СТО та інший невеликий бізнес. Вхід до програми максимально цифровізований, алгоритм подання документів простий і зрозумілий. За цією програмою є перші результати — на рахунки одержувачів мікрогрантів держава перерахувала 52,7 млн грн», — зазначила Свириденко.

Гранти для ветеранів

За словами очільниці Мінекономіки, можливості для ветеранів за грантовими програмами буде розширено. Їм будуть доступні програми у сфері сільського господарства – садівництво та створення теплиць.

Quote«Держава фінансує 70% усіх витрат для першої тисячі заявників. Для ветеранів, які займаються IT, діє програма підтримки стартапів. Особливо нам важливо розвивати технології military-tech для зміцнення обороноздатності та безпеки. Інтегруватися в цивільне життя допоможе програма «Старт в ІТ». Держава оплачує навчання за спеціальністю «Інформаційні технології», яка сьогодні має найбільший попит на ринку праці», — наголосила Свириденко.

Ще одним важливим моментом, за словами очільниці Мінекономіки, є інтеграція ветеранів, які не мають хисту до бізнесу, у ринок праці на безбар’єрних умовах.

Quote«Державні центри зайнятості сьогодні змінюють підходи в роботі з ветеранами та стають більш клієнтоорієнтованими. Вони врахують усі особливості досвіду учасників бойових дій, нададуть їм широкий спектр послуг із працевлаштування, забезпечать перекваліфікацію та якісний підбір вакансій. У цьому контексті важливо, аби парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт № 6067. Він з-поміж іншого передбачає компенсацію роботодавцям частини витрат на оплату праці за працевлаштованих ветеранів, які понад 6 місяців були зареєстровані як безробітні», — пояснила Свириденко.
Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини