Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

20% підприємців втратили понад $100 тис.: як розв'язана рф війна вплинула на український бізнес

20% українських підприємців втратили через війну понад $100 тис. Фото: bbc.com

20% українських підприємців втратили через війну понад $100 тис. Фото: bbc.com

В Україні 20% підприємців оцінили втрати через війну в суму понад $100 тисяч. Про це свідчать дані опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією серед представників малого та середнього бізнесу.

Оприлюднені асоціацією результати свідчать про те, що втрати серед підприємців протягом останніх місяців суттєво зросли. Так, 27% опитаних підприємців втратили суму до $10 тисяч , 28% — суму від $10 до $50 тисяч, 13% – від $50 до $100 тисяч, й 20% – понад $100 тисяч (у 1,5 рази більше, ніж у травні).

Крім того, 22% опитаних бізнесів зазнали майнових збитків чи втрату активів безпосередньо внаслідок бойових дій. При цьому частина компаній має офіси чи виробництва на окупованих територіях.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Попри втрати українські підприємці продовжують відновлювати свою роботу. Так, до своєї діяльності повернулися вже 28% й відновили роботу у повному обсязі. 37% бізнесу відновилися лише частково, а 16% і досі не працюють. Якщо порівняти ці дані з травнем, то тоді повноцінно працювали лише 21% компаній. При цьому 12% непрацюючих бізнесів заявили про намір відновити роботу, а 4% — що готові незабаром закритися.

Оцінка фінансової стійкості

Якщо раніше 34% підприємців стверджували, що їх фінансових резервів вистачить на кілька місяців, то тепер їхнє число скоротилося до 27%.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Ще 11% підприємців мають резервів на один місяць, 20% — на пів року. Й лише 6% опитаних повідомили, що у них достатньо фінансових резервів на рік або й більше.

А от кількість компаній, що вичерпали свої резерви, виросла від показників травня на три відсотки й склала 32%.

Виплати зарплат та скорочення персоналу

Попри покращення можливостей бізнесу виплачувати зарплати, деякі компанії вдаються до звільнення працівників. Так, скоротити штаб були змушені 18% компаній (попередній показник 12%).

А от кількість підприємств, які виплачують зарплату у повному обсязі склала 34% (попередній показник – 23%). Разом з тим 25% бізнесів були зсущені дещо скоротили виплати, й лише 15% поки не можуть платити працівникам зарплату.

Підтримка ЗСУ

Не дивлячись на фінансові складнощі українські підприємці продовжують надавати допомогу Збройним силам України. Так, понад половину український підприємців, а саме 53%, допомагають армії фінансово. Ще 19% надають допомогу продукцією та послугами, 4% передають медикаментами, а 3% – засоби захисту/оборони.

Крім того, 11% компаній підтримують співробітників, які стали на захист України.

Отримання допомоги

Варто зазначити, що 63% опитаних не зверталися до держави чи міжнародних організацій за допомогою для підтримки бізнесу. У той же час 16% скористалися опцією сплати єдиного 2% податку, 6% — іншими податковими пільгами, 5% – кредитною програмою 5-7-9, і 1% — компенсацією за працевлаштування ВПО.

Релокацією підприємств скористалися: 5% опитаних виїхали за кордон, 4% — в межах України.

Щодо урядової грантової програми «єРобота», то нею представники малого бізнесу користуються, однак не досить активно — поки лише 3% опитаних подали заявки. Отримані з програми кошти бізнес хоче спрямувати на розширення, закупівлю обладнання, збільшення потужностей електропостачання і т.д.

Коментарі

Всі новини