Facebook Pixel

Шмигаль доручив видати роз'яснення з продажу землі до запуску ринку з 1 липня

Автор
Роз'яснення допоможуть громадянам краще зрозуміти механізм роботи ринку землі. Фото: Pixabay

Роз'яснення допоможуть громадянам краще зрозуміти механізм роботи ринку землі. Фото: Pixabay

В Україні до запуску ринку землі 1 липня з'являться роз'яснення основних питань із продажу, купівлі та інших операцій із земельними ділянками. Наприклад, скільки коштуватиме гектар сільськогосподарської землі. Роз'яснення дадуть Мінагрополітики, Мін'юст і Податкова служба (ДПС), повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він підкреслив, що доручив відповідальним державним органам видати роз'яснення щодо запуску ринку землі, роботи нотаріусів, проведення перевірок покупців і продавців, а також інших питань, які могли б виникнути у громадян.

Крім того, за словами Шмигаля, уряд вніс зміни до порядку ведення Держреєстру прав на нерухомість. Зміни дозволять забезпечити коректну процедуру продажу землі та правильне оформлення всіх важливих відомостей у Держреєстрі.

Telegram Logo

Контекст. Земельна реформа в Україні йде з осені 2019 року — саме тоді Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про ринок землі. Старт ринку землі запланували на 1 липня 2021 року.

У березні 2020 року Рада ухвалила закон про обіг землі сільськогосподарського призначення, в 2021 році депутати схвалили документи, що залишилися, — закон про електронні земельні аукціони, заборона на оформлення землі чиновникам і закон про передачу землі за межами населених пунктів у комунальну власність.

Коментарі

Всі новини