Facebook Pixel

День «Більшовика»: чому ласий шматок у 35 гектарів продали не за 3 млрд, а за 1,4 млрд грн

35 гектарів заводу «Більшовик» («Першого київського машинобудівного заводу») сьогодні було продано на аукціоні не за 3 млрд, як прогнозували експерти та учасники ринку, а за 1,429 млрд грн.

Вартість одного з найбільших держпідприємств лише на 2% перевищила стартову ціну. Власником «Більшовика» став консорціум інвесторів, з-поміж яких власник «А-Девелопмент» Олексій Баранов і компанія UPD, що пов'язана з групою UFuture Василя Хмельницького.

Акціонер UDP Василь Хмельницький у коментарі The Page заявив, що територію перебудують. Утім, він не уточнив, що саме нові власники планують звести на місці заводу. Коментуючи результати торгів, бізнесмен зауважив:

Quote«У Києві з'являться інноваційна й комфортна для мешканців інфраструктура в центрі міста, ефективний власник і мільярдні інвестиції, нові робочі місця та перспектива розвитку».

Приватизаційний аукціон 100% статутного капіталу «Більшовика» стартував з 1,389 млрд грн. Крок аукціону становив 20 млн грн.

Утім, аналітики та гравці ринку прогнозували принаймні вдвічі вищу ціну на торгах за такий ласий шматок землі, як «Більшовик».

Раніше топменеджери девелоперської компанії SAGA Development оцінювали земельну ділянку заводу в $120 — 150 млн (3,2 – 4 млрд грн). Територія «Більшовика» має чудовий потенціал для будівництва бізнес-парків формату Unit City та житла, вважає Володимир Даниленко, комерційний директор SAGA Development та засновник M4U — компанії, яка спеціалізується на розробці й впровадженні комплексних інтелектуальних рішень в сфері девелопменту нерухомості. За підрахунками M4U, поточна оцінка для об'єкта бізнес-класу на початковій стадії реалізації в цій локації складе 60 659 грн за 1 кв. м.

Quote«Площа ділянки за умови щільності забудови на рівні 25 тис. кв. м на 1 га дає змогу побудувати на ній 5 136 квартир. Загальна вартість їхньої реалізації складе 23,5 млрд грн», — пояснив він.

За словами керівника аналітичного відділу інвесткомпанії Concorde Capital Олександра Паращія, ринкова вартість землі під забудову на Шулявці коштує приблизно $3 млн, а за підсумками торгів виходить $1,55 млн.

Утім, треба враховувати, що крім сплати за акції заводу інвестор бере на себе всі його зобов'язання (приблизно 500 млн грн), плюс інвестиції та виконання соціального договору (ще 60 — 80 млн грн). А щоб привести ділянку до того вигляду, коли там можна буде щось будувати, треба вкласти ще купу грошей і часу, отримати купу документів і дозволів.

Quote«У підсумку за вартості приватизації $1,55 млн загальні витрати на приведення об'єкту до ладу можуть скласти від $2,5 млн. Плюс це відбудеться не одразу; плюс є ризики, що щось може не вийти», — заявив експерт.

Аукціон транслювався сьогодні в прямому ефірі на YouТube-каналі ФДМУ. Це був перший продаж масштабного державного підприємства після «Криворіжсталі».

Компанія має 10 днів на підписання договору купівлі-продажу і 30 днів на перерахування коштів до державного бюджету.

Довідково. Заснований у 1882 році «Перший київський машинобудівний завод» випускає обладнання для перероблення гуми, пластмас та їхніх відходів. Головним активом підприємства є промисловий квартал на київській Шулявці. До структури ПКМЗ входить низка дочірніх підприємств, зокрема в місті Жашкові, бази відпочинку в Чернігівській і Одеській областях.

Зараз підприємство напівзруйноване, більшість цехів давно простоюють, а обладнання в тих, що й досі працюють, зношене на 80%.

Подякувати 🎉