Facebook Pixel

Ціни на оренду квартир у регіонах вийшли на плато й до березня залишаться без змін

За підсумками жовтня 2021 року вартість оренди житла в Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові залишається стабільною. Про це свідчать дані Асоціації фахівців із нерухомості (рієлторів) України.

Ще минулого місяця вартість 25 — 30% винайманих об'єктів зросла в середньому на 2 — 3% залежно від локації, площі, технічного стану квартири. Проте в жовтні відбулося максимальне насичення попиту і сформувалися ціни на найближчі 4 — 5 місяців, наголосив президент АФНУ Юрій Піта. Утім, він припускає, що на час опалювального сезону у 20 — 25% орендованих квартир можливе зниження орендної плати в межах 10%.

За прогнозами Асоціації, ситуація в сегменті оренди житла залишатиметься стабільною до березня — квітня 2022 року.

Quote«За сприятливих економічних і пандемічних умов збільшення попиту на оренду житла можливе не раніше березня наступного року. До того часу будь-які суттєві цінові зрушення є малоймовірними», — резюмував Юрій Піта.

Біла Церква: 15% наймачів можуть відмовитися від оренди

Найбільшим попитом на ринку оренди користуються 1-кімнатні добре мебльовані, з ремонтом і необхідною побутовою технікою квартири площею 35 — 40 кв. м.

За словами голови Білоцерківського міського відділення АФНУ Валерія Рабенка, у 2021 році значних коливань у співвідношенні попиту та пропозиції не сталося, що є запобіжником для будь-яких необґрунтованих цінових гойдалок.

Навіть листопадові обмеження не позначилися на активності орендарів і не вплинули на цінову політику власників житла. Однак не виключено, що в розпал опалювального сезону власники житла стануть гнучкішими щодо цін.

Quote«Проте їх, як і орендарів, найбільше турбує тривалість карантинних обмежень. Якщо обмеження триватимуть до кінця року, не виключено, що до 15% наймачів будуть змушені відмовитися від оренди. Відповідно вартість оренди квартир може знизитися в середньому до 20%», — пояснив фахівець.

Івано-Франківськ: від 3,5 тис. грн за однокімнатну

З початку року вартість оренди житла в Івано-Франківську зросла в середньому на 25%. Найбільше зростання цін спостерігалося з березня до травня та із серпня до жовтня, зазначив голова Івано-Франківського міського відділення АФНУ Віктор Фурдіяка.

Зараз оренда 1-кімнатних квартир, що мають найбільший попит, коштує від 3,5 тис. грн/міс. до 4,5 тис. грн/міс. залежно від року зведення будинку, місця розташування, стану ремонту, наявності меблів і побутової техніки. Вартість оренди 2-кімнатних квартир становить від 4,5 тис. грн/міс. до 6 тис. грн/міс., а 3-кімнатних — у межах 5 — 7 тис. грн/міс.

Суми: однокімнатні — від 3 тис. грн

Понад 65% попиту на оренду в Сумах припадає на 1-кімнатні та 2-кімнатні квартири в будинках радянської забудови. За даними очільниці Сумського відділення АФНУ Антоніни Панок, вартість оренди в Сумах становить від 3 тис. грн/міс. до 5 тис. грн/міс. Від початку року вартість оренди квартир у Сумах зросла в середньому на 20 — 30%.

Водночас зростання вартості комунальних платежів, непевна ситуація із захворюваністю на COVID-19 та запроваджені жорсткі обмеження спонукатимуть власників квартир до цінових поступок.

Quote«Зарано говорити, як пандемія в найближчі 1,5 — 2 місяці впливатиме на триб орендарів. Проте аби не втратити наймачів, власники житла можуть вдатися до відтермінування плати за оренду або, хоча це й малоймовірно, надати знижки на період опалювального сезону», — зазначила Панок.

За її прогнозом, навесні 2022 року вартість оренди малогабаритних квартир може зрости щонайменше на 5 — 7%, що буде зумовлено суттєвим сезонним зростанням попиту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉