Facebook Pixel

Локдаун у Києві неминучий. В КМДА пояснили, кого він не зачепить

Локдаун у столиці торкнеться винятково невакцинованих. Фото:  Jens Maes / Unsplash

Локдаун у столиці торкнеться винятково невакцинованих. Фото: Jens Maes / Unsplash

Враховуючи темпи захворюваності на коронавірус у столиці та заповненість ковідних ліжок у київських лікарнях, Києву оминути локдауну не вдасться. Такий висновок озвучила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко. Позаяк, за її словами, прийдешня «червона» зона буде істотно відрізнятися від попередніх.

Quote«Локдаун неминучий. І у кожного є вибір: або ізолюватися і не виходити з дому, оскільки ти не маєш «зеленого» COVID-сертифікату, або ж вакцинуватися і бути вільним у виборі діяльності та місць перебування, а також можливості працювати. По суті, це буде локдаун невакцинованих», – наголосила Старостенко.

Окрім того, вона нагадала, що у столичних мешканців є безліч можливостей вакцинуватися. За її даними, у київських медичних центрах відкрито 117 пунктів щеплення, працюють 53 мобільні бригади, є вакцинальні центри у ТРЦ.

У «червоній» зоні заборонено роботу ТРЦ, кінотеатрів, театрів, ресторанів і кафе (замовляти можна тільки навинос і з доставленням), навчальних закладів (окрім дитсадків і початкових класів), непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів, а також під забороною проведення масових заходів. Проте варто зазначити, що обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників і відвідувачів зазначених закладів будуть повністю імунізовані та матимуть «зелений» COVID-сертифікат.

Telegram Logo

Контекст. В останні два дні в Україні фіксують стрімке збільшення кількості хворих на коронавірус і рекордну смертність. Так, напередодні в країні зафіксували 23 785 випадків зараження та 614 смертей. За минулу добу в країні щепили рекордні 269 666 осіб. Загалом дві дози отримали понад 6,8 млн людей.

За 20 жовтня, у столиці було здійснено 21 425 щеплень. Загалом, від початку вакцинальної кампанії у столиці було введено трохи більше як 2 млн доз, з них 1 доза – 1,4 млн щеплень, 2 дози – майже 1,3 млн. Завантаженість лікарень, куди госпіталізують хворих на коронавірус, на сьогодні становить 53,2%.

Коментарі

Всі новини