Facebook Pixel

Готові вакцинувати більше: ТРЦ просять місцеву владу покращити забезпечення медперсоналом

Торговельні центри України готові збільшити кількість пунктів вакцинації від COVID-19. На цьому наголосили представники Асоціації ритейлерів України (RAU) та Української ради торговельних центрів (UCSC) на прес-конференції в Києві.

Ритейлери й ТРЦ зазнали великих збитків уже за перший тиждень карантину, повідомив голова правління Асоціації ритейлерів Андрій Жук. Трафік у ТРЦ зменшився на 50%, і оператори ринку зацікавлені в тому, щоб посилити свою роботу в інформуванні та вакцинуванні населення.

Quote«Головне питання для топ-менеджменту торговельних центрів — працювати чи ні. Адже натепер 16 областей країни перебувають у «червоній» зоні. Водночас відсоток вакцинування вкрай малий: 27% людей мають перші дозі та 19% — привиті двома дозами. Попри позитивну динаміку вакцинації, для повноцінної роботи ТРЦ цього дуже мало», — пояснив Жук.

За його словами, по ритейлу вдарила, зокрема, вимога щодо допуску до ТРЦ винятково людей, які отримали дві дози вакцини. Наразі торговельні центри працюють у збиток, а це означає, що і бюджети всіх рівнів недоотримають кошти.

Нині по всій країні відкрито 100 пунктів вакцинації у ТРЦ, де отримали щеплення понад 1 мільйон громадян України. Рекордсмен із вакцинації — ТРЦ в Черкасах, який обслужив за весь час роботи понад 60 тис. людей.

Втім, голова правління Української ради торговельних центрів Максим Гаврюшин вважає, що в ТРЦ можна було б мати удвічі-втричі більший результат, якби влада на місцях сприяла відкриттю таких центрів ще в травні.

Quote«Наші центри вакцинації — одні з найефективніших. По-перше, це комфортно. По-друге, через нас проходить потік із тисяч українців. Люди можуть прийти в такі центри попутно, вирішуючи свої домашні справи. Цифри говорять про те, що 20-30% людей, які приходять до наших центрів вакцинації, — це випадкові люди», — відзначив Гаврюшин.

Найбільша проблема, з якою зіштовхнулись торговельні майданчики, за словами Гаврюшина, — це великий бюрократичний спротив на місцях: «Навіть у Києві 2-3 місяці довелося дискутувати з адміністрацією міста щодо вимог роботи такого центру».

За словами заступника гендиректора ТОВ «Епіцентр К» Володимира Гончарова, найбільша проблема в роботі центрів вакцинації — це відсутність медичного персоналу, рідше бракувало і самої вакцини.

Quote«Натепер в «Епіцентрах» відкрито 50 пунктів вакцинації в різних містах України. А в Краматорську та в Києві по вул. Григоренка навіть два такі центри: з живою чергою і записом. Ми агітуємо наших представників охорони здоров’я дати нам таку можливість — відкрити по два центри вакцинації скрізь», — повідомив Гончаров.

Водночас, за його словами, жодного пункту не відкрили наразі в Дніпрі та Чернігові — через відсутність медперсоналу. Хоча люди до пунктів вакцинації вже прийшли.

Представники асоціацій звернулися до влади з проханням дозволити відвідувати торговельні центри з однією дозою та сприяти відкриттю центрів вакцинації в ТРЦ на місцях.

Подякувати 🎉